Katowice – Europejskie Miasto Nauki 2024. Porozumienie podpisane!

W czwartek 22 września 2022 roku w Planetarium – Śląskim Parku Nauki odbyła się konferencja prasowa połączona z podpisaniem porozumienia o współpracy w ramach zadań wynikających z tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 dla Miasta Katowice. Dokument dotyczy kooperacji w zakresie wspólnej organizacji EuroScience Open Forum (ESOF), które ma się odbyć w 2024 roku w Katowicach, a także długofalowych inicjatyw związanych z ideą Miasta Nauki

06.09.2022

Zawarcie współpracy pomiędzy AWF Katowice, a Państwowym Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku

31 sierpnia 2022 r. Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Grzegorz Juras oraz Dyrektor Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku prof. nadz. dr hab. inż. Joachim Foltys podpisali umowę, na mocy której powołany został Oddział Kliniczny Fizjoterapii dla osób nerwowo i psychicznie chorych.

02.09.2022

Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w Mieście Nauki Katowice

Jednym z kluczowych wydarzeń minionego roku akademickiego było przyznanie Katowicom, tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. To prestiżowe wyróżnienie nadawane przez stowarzyszenie EuroScience po raz pierwszy trafia do polskiego miasta akademickiego. Uwieńczone sukcesem starania są efektem wspólnego wysiłku miasta Katowice oraz środowiska akademickiego uczelni publicznych mających siedziby w stolicy regionu.

26.08.2022

Program stypendiów dla studentów - kandydatów na żołnierzy w 2022r.

W 2022 r. uruchamia się pilotażowy program stypendiów adresowany dla studentów-kandydatów na żołnierzy zawodowych, którzy rozpoczną w roku akademickim 2022/2023 naukę w ramach jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia oraz bezpośrednio po ich ukończeniu będą kontynuować kształcenie na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia i po ich ukończeniu w czasie zgodnym z programem realizowanych studiów uzyskają tytuł magistra (równorzędny).

Antonii Piechniczek laureatem Lux ex Silesia - Światło ze Śląska

Antoni Piechniczek - Doktor Honoris Causa AWF Katowice, jeden z najwybitniejszych polskich trenerów piłki nożnej, wieloletni pracownik i wykładowca AWF Katowice, selekcjoner piłkarskiej Reprezentacji Polski został laureatem nagrody Lux ex Silesia – Światło ze Śląska. Jak powiedział metropolita Wiktor Skworc: Sportowe osiągnięcia, jak również dobra opinia i szlachetne życie to podstawy do nadania tytułu Lux ex Silesia Antoniemu Piechniczkowi.

European College of Sport Science

W dniach 30 sierpnia - 2 września, nasi pracownicy i studenci wezmą udział w międzynarodowych, prestiżowych konferencjach nauk o sporcie. Prof. Aleksandra Żebrowska, dr hab. Anna Zwierzchowska prof. AWF Katowice, mgr Eliza Gaweł, Agata Latocha, Zuzanna Komarek przedstawią wyniki swoich badań na kongresie European College of Sport Science w Sewilli

16.08.2022

II tura rekrutacji na studia

Szanowni Państwo, informujemy, iż na niżej wymienione kierunki studiów zostanie uruchomiona dodatkowa rekrutacja

09.08.2022

Zmarł prof. Władysław Nasiłowski

Z głębokim żalem informujemy o śmierci prof. Władysława Nasiłowskiego, ojca Dyrektor Finansowej AWF Katowice, wybitnego lekarza, nestora śląskiej medycyny i jednej z najwybitniejszych postaci polskiej medycyny sądowej.