Kolejna nominacja profesorska w AWF Katowice

22 maja Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda wręczył akt nominacyjny Profesorowi nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej dr. hab. Arkadiuszowi Stanuli . To już piąta nominacja profesorska dla AWF Katowice w tym roku.

Spotkanie podsumowujące Komitet Monitorujący Rynek Pracy

W dniu 18 maja b.r. odbyło się ostatnie VIII spotkanie Komitetu Monitorującego Rynek Pracy, realizowanego w ramach programu POWER 3,5 Kształcenie Kadr dla Sportu-zintegrowany program uczelni".

GODZINY REKTORSKIE

W związku z odbywającymi się w tym tygodniu AWFaliami, JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras zarządził GODZINY REKTORSKIE przez wszystkie 3 dni studenckiego święta. Dobrej zabawy!

19.05.2023

XIV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki: prawie tysiąc zawodników na starcie!

Rywalizacja, emocje i wspaniała energia – Katowicki Park Leśny wypełnili w ubiegłą sobotę miłośnicy aktywności fizycznej i dobrej zabawy! Prawie tysiąc osób rywalizowało w XIV Katowickim Festiwalu Biegowym im. Jerzego Kukuczki – cyklicznej imprezie organizowanej rokrocznie przez AWF Katowice. Rozegrano Półmaraton PKO, biegi na 5 i 10 km, rajd Nordic walking, sztafetę pokoleń oraz konkurencje dla najmłodszych, a wszystko to we wspaniałej atmosferze wspólnoty i sportowego święta!

19.05.2023

XXIX Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów - podsumowanie

XXIX Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów, która odbyła się w dniach 11-12 maja w Brennej, zgromadziła ponad 50 studentów z reprezentujących wszystkie wydziały AWF Katowice. Gościnnie na konferencji występowali także studenci i doktoranci AWF Krakowów oraz Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie stanowiło platformę dla prezentacji i wymiany myśli na tematy naukowe z szeroko rozumianego obszaru kultury fizycznej.

Współpraca AWF Katowice z Urzędem Miasta Mysłowice

15 maja w AWF Katowice odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział: JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras, Prorektor ds. dydaktyki i studentów Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Rajmund Tomik, Dyrektor Administracyjny AWF dr Krzysztof Nowak, Pełnomocnik Rektora ds. studentów, doktorantów i pracowników niepełnosprawnych dr Damian

Zakończył się kurs trenera sportu w narciarstwie alpejskim

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 9 maja 2023 roku 25 uczestników kursu zdało egzamin końcowy na trenera sportu w narciarstwie alpejskim z bardzo wysokimi wynikami !!! Kurs został zorganizowany przez Akademickie Centrum Kształcenia AWF Katowice pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego

Puchar Świata w Szeged

W dniach 11-14 maja w węgierskim Szeged odbył się Puchar Świata w kajakarstwie. W zawodach wystartowała studentka AWF Katowice oraz zawodniczka AZS AWF Katowice Justyna Iskrzycka.