Konferencja Naukowa STUDY-WORK-LIFE BALANCE we współczesnym świecie

Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka oraz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kreatywnego Obywatelstwa Uniwersytetu Śląskiego dr Wiktor Widera zapraszają na KONFERENCJĘ NAUKOWĄ STUDY-WORK-LIFE BALANCE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE przy współudziale Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego

08.03.2023

Profesor AWF Katowice, dr hab. Bogdan Bacik współautorem artykułu w prestiżowym czasopiśmie Science.

Odkrycie naukowców z Polski (AWF Katowice) i Wielkiej Brytanii (University of Bath) dowodzi, że grupy ludzi, mijających się w pozornie nieuporządkowany sposób, mają skłonność do spontanicznego tworzenia pasów ruchu. Kształt tych pasów zależy od warunków, w jakich znajduje się grupa oraz celów, do których dąży. Zatem po pasach innego kształtu poruszać się będą na przykład grupy pieszych na pasach, zmierzające w przeciwnych kierunkach, a po innych grupy osób wchodzących i wychodzących z budynków.

19.02.2023

Dzień Nauki Polskiej w Europejskim Mieście Nauki

W rocznicę urodzin polskiego astronoma Mikołaja Kopernika obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto zostało ustanowione w 2020 roku przez Sejm RP. Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki po raz drugi włącza się w te obchody, aby docenić wysiłki i osiągnięcia naukowców, a także wszystkich pracowników, którzy przyczyniają się do poszerzania naszej wiedzy.

15.02.2023

Projekt „Gaminate – opracowanie napoju nawadniającego o niskim ładunku kalorycznym, w wyniku prac nad ciśnieniem osmotycznym i wchłanialnością"

Nawodnienie ma znaczenie, a innowacje rozwijają się na AWF Katowice! Potwierdza to zespół dr hab. Jakuba Chyckiego, który od 6 miesięcy realizuje w ramach konkursu NCBR projekt „Gaminate – opracowanie napoju nawadniającego o niskim ładunku kalorycznym, w wyniku prac nad ciśnieniem osmotycznym i wchłanialnością”.

Europejskie Miasto Nauki - Katowice 2024

22 grudnia 2021 roku podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINIBA) nastąpiło ogłoszenie przyznania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 oraz podpisanie umowy konsorcjum organizatorów EMN 2024. Instytucje – członkowie konsorcjum – będą współpracowały podczas przygotowań i rzeczywistych wydarzeń związanych z przyznaniem tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Eliza Gaweł laureatką konkursu o naukowe stypendium doktoranckie

Miło jest nam poinformować, iż nasza studentka I roku Szkoły Doktorskiej mgr Eliza Gaweł, której opiekunem naukowym jest dr hab. Anna Zwierzchowska, prof. AWF Katowice, została laureatką prestiżowego konkursu o naukowe stypendium doktoranckie "PhDo" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).

18.11.2022

Konferencja Naukowa „Work-Life Balance we współczesnym świecie" wielkim sukcesem

W dniu 16 listopada 2022 roku w auli Centrum Badawczo-Rozwojowe Fizjoterapii, Medycyny Sportowej i Kardiorehabilitacji odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Work-Life Balance we współczesnym świecie".

European College of Sport Science

W dniach 30 sierpnia - 2 września, nasi pracownicy i studenci wezmą udział w międzynarodowych, prestiżowych konferencjach nauk o sporcie. Prof. Aleksandra Żebrowska, dr hab. Anna Zwierzchowska prof. AWF Katowice, mgr Eliza Gaweł, Agata Latocha, Zuzanna Komarek przedstawią wyniki swoich badań na kongresie European College of Sport Science w Sewilli