Aktualności
Znamy laureatów Śląskiej Nagrody Naukowej 2023
W sobotni wieczór 10.12 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, na zakończenie drugiego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki wręczono tegoroczne Śląskie Nagrody Naukowe. Akademia Wychowania Fizycznego może poszczycić się laureatami w dwu kategoriach
Seminarium Naukowe "Regeneracja w pracy managera"
Pierwsze seminarium naukowe „Regeneracja w pracy menedżera”, zorganizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, reprezentowaną przez Katedrę Zarządzania Sportem i Turystyką, Studenckie Koło Naukowe Manager Przyszłości „Be Active” oraz Fundację Misja Regeneracja już za nami.
III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice
III edycja Festiwalu Studenckich Kół Naukowych w Akademii Wychowania Fizycznego właśnie dobiegła końca. Ten rok był wyjątkowy! Podczas całodniowego wydarzenia mieliśmy okazję poznać reprezentacje 19 prężnie działających Studenckich Kół Naukowych (w tym ośmiu kół z Wydziału WF, czterech z Wydziału Fizjoterapii, sześciu z Wydziału Zarządzania oraz jedno Międzyuczelniane SKN).
Nowy projekt realizowany przez Zespół do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice
„Innowacyjność usługi Accessmedica w obszarze nowatorskich metod diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - „technologie poprawiające jakość życia” to projekt realizowany przez pracowników Zespołu do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice pod kierownictwem dr hab. Anny Zwierzchowskiej, prof. AWF Katowice we współpracy z Accessmedica Sp. z o.o. Sp. k.
III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice
Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która odbędzie się 20 listopada 2023 roku. Po dwóch poprzednich edycjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się wielkim sukcesem, ponownie otwieramy nasze drzwi dla wszystkich entuzjastów nauki, pasji i innowacji.
Projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”
Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory realizujący projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” nawiązał współpracę z firmą Airly. Umożliwiła ona monitorowanie pomiarów jakości powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uzyskane dane pozwolą na zwiększenie świadomości społeczności GZM oraz realizację projektu.
Projekt "Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” to projekt edukacyjno-naukowy realizowany przez zespół pracowników AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) pod kierownictwem dr Marcina Sikory. Celem projektu jest określenie wpływu zanieczyszczeń powietrza na ryzyko występowania przewlekłych chorób płuc, niewydolności krążeniowo-oddechową i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Celem aplikacyjnym
11 medali zawodników z AWF Katowice na Uniwersjadzie w Chengdu
Uniwersjada w chińskim Chengdu dobiegła końca. W wydarzeniu rywalizowało ponad sto reprezentacji krajów z całego świata. Polaków było blisko dwustu, w tym 18 studentów AWF Katowice. Biało-czerwoni wrócili do Polski z 43 medalami: 15 złotych , 16 srebrnych i 12 brązowych. Poprzedni rekord na uniwersjadzie wynosił 30 medali, teraz został pobity o 13 krążków.