07.02.2023

Stanowisko Konferencji Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego w sprawie udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w XXXIII IO Paryż 2024

Dnia 6 lutego 2023 r. w Zakopanem odbyło się posiedzenie Konferencji Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego, podczas którego Rektorzy poparli stanowisko Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego w sprawie ewentualnego udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w Igrzyskach XXXIII Olimpiady Paryż 2024 r.

07.02.2023

Pokaż, jak nauka może zmienić świat – zgłoś swoje aktywności do programu 7. ŚFN KATOWICE!

Chciałbyś/chciałabyś podzielić się swoimi naukowymi lub artystycznymi osiągnięciami z szeroką publicznością, a przy okazji wziąć udział w wydarzeniu, które oficjalnie rozpocznie obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024? Zgłoś propozycję aktywności do programu siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Spotkanie Informacyjne Erasmus+Sport

Dzisiaj w Auli Instytutu Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Centrum Innowacji Erasmus+ InnHub. Tym razem tematem głównym były możliwości współpracy organizacji i instytucji realizowane w sektorze Erasmus+Sport.

Erasmus+ Sport – spotkanie informacyjne

Wydarzenie odbędzie się 3 lutego 2023 r., godz. 9:00-12:30, w Katowicach – Aula, Instytut Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu, AWF Katowice. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, ale wymaga wcześniejszego zarejestrowania się poprzez formularzuwaga, link otwiera się w nowej karcie. Celem jest przedstawienie potencjalnym wnioskodawcom informacji na temat działań w ramach Mobilności edukacyjnych (Akcja 1) oraz Współpracy organizacji i instytucji (Akcja 2) możliwych do zrealizowania w sektorze Erasmus+ S

Nabór ekspertów do programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Nabór rozpoczyna się 20 stycznia 2023 r. i prowadzony jest w trybie ciągłym. Oznacza to, że do momentu zamieszczenia na stronie programu komunikatu o jego zakończeniu, będzie można stale aplikować o wpis do Wykazu ekspertów FE SL 2021-2027 (dalej: wykaz). Osoby aplikujące, po pozytywnym przejściu naboru, wpisane zostaną do wykazu. Nabór ekspertów prowadzony jest w zakresie dziedzin wskazanych na Liście dziedzin objętych FE SL 2021-2027.

Pracownicy AWF Katowice w Radach PLAD oraz POLADA!

Miło nam poinformować o powołaniu Pani Doktor Marty Nowackiej-Chmielewskiej w skład Rady Polskiego Laboratorium Antydopingowego oraz Pana prof. dr. hab. Andrzeja Małeckiego na przewodniczącego Rady Polskiej Agencji Antydopingowej.

Spotkanie dotyczące Legii Akademickiej

W dniu 17 stycznia 2023 r. na terenie AWF Katowice zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach, które miało na celu zapoznanie studentów z nowymi zasadami rekrutacji do ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w ramach Legii Akademickiej.

Wystartowało Silesia Convention Bureau!

12 stycznia 2023 roku na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbyła się uroczysta inauguracja Silesia Convention Bureau. Podczas konferencji w obecności Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego, Adama Wawocznego - Prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz pierwszych 18. konsorcjantów zostało podpisane porozumienie o utworzeniu konsorcjum Silesia Convention Bureau.