Aktualności

Filtruj wiadomości
05.04.2023

AMP w Biegach Przełajowych

W dniach 31.03-01.04 w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Naszą Uczelnię reprezentowało 12 studentów

04.04.2023

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

W miniony weekend w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo, podczas których Nasi studenci wywalczyli 5 medali.

28.03.2023

Arena Grand Prix Puchar Polski - Oświęcim 2023

W miniony weekend w Oświęcimiu odbyły się kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu na długim basenie. Najważniejszym wydarzeniem był świetny występ Dominika Dudysa na 100 m stylem dowolnym, który zwyciężył w tej konkurencji z czasem 49.48s. Co ważniejsze czas ten daje mu kwalifikację na uniwersjadę oraz Mistrzostwa Europy młodzieżowców!

27.03.2023

Bianka Janecka podwójną Akademicką Mistrzynią Polski we Wspinaczce Sportowej!

W rozgrywanych w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom nasza studentka zwyciężała w rywalizacji w boulderingu i wspinaczce na trudność! Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski były sprawdzianem dla Bianki przed nadchodzącymi zawodami z cyklu Pucharu Polski, które w tym roku odbędą się w Tokio, Seulu i Salt Lake City.

13.03.2023

AWF Katowice Akademickim Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim.

W zakończonych Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim w Zakopanem w dniach 5-8 marca 2023 roku AWF Katowice zdobył drużynowe mistrzostwo Polski w kategorii generalnej kobiet.

28.02.2023

Wasick i Peda z kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Fukuoce!

W miniony weekend na lublińskiej pływalni ”Aqua” odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski na długim basenie. Była to pierwsza okazja do walki o kwalifikacje na tegoroczne imprezy międzynarodowe.

21.02.2023

67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, Toruń 2023

W miniony weekend w Toruniu rozgrywane były 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, na których zawodnicy AZS AWF Katowice wywalczyli 3 medale - dwa indywidualne i jeden w sztafecie. Pierwszy medal dla naszego klubu zdobyła Justyna Święty-Ersetic, która na swoim koronnym dystansie "wybiegała" brązowy medal. Do dorobku medalowego naszego klubu srebra dołożyli Magdalena Bokun w konkurencji skoku w dal oraz sztafeta męska 4x200m.

23.01.2023

Udana Uniwersjada w Lake Placid!

W zakończonej wczoraj Uniwersjadzie w Lake Placid reprezentacja Polski wywalczyła aż 17 medali. Jest to drugi wynik pod względem zdobytych krążków na najważniejszej akademickiej imprezie sportowej. Wśród 55 powołanych studentów-zawodników, aż 35 studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a 15 z nich reprezentuje również barwy AZS AWF Katowice.