Nowe kierunki studiów

Odnowa biologiczna, health trainer i fizjoterapia po angielsku — nowe kierunki studiów na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach M

Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym

Kolarstwo szosowe wraca do łask AZS w formule Akademickiego Pucharu Polski. To już po raz trzeci dziesiątki zawodników polskich uczelni spotkało się na sobotnim wyścigu. W barwach AWF Katowice wystartował Michał Sędzielewski. Trasa liczyła nieco ponad 80 km, w tym pięć rund przez malownicze wsie okolic Nowego Targu. Każda pętla uwzględniała dwa na pozór niewymagające podjazdy, suma przewyższeń ok. 1.000 metrów.

Kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia 2023

26 maja 2023 roku odbył się Kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia w AWF Katowice. Trwający przez kilka godzin program skupiał się na rozwijaniu umiejętności fizycznych i technicznych, aby w jak najlepszym stopniu przygotować kandydatów do testów sprawnościowych.

Kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zapraszamy już 1 lipca 2022 roku na zajęcia przygotowujące do testów sprawnościowych na naszej uczelni! W programie przewidziane są zajęcia z gimnastyki, lekkoatletyki, gier zespołowych, pływania oraz toru przeszkód.

Puchar Świata w Szeged

W dniach 11-14 maja w węgierskim Szeged odbył się Puchar Świata w kajakarstwie. W zawodach wystartowała studentka AWF Katowice oraz zawodniczka AZS AWF Katowice Justyna Iskrzycka.

Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu – Olsztyn 2023

W dniach 26-29 kwietnia w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 34 medale wśród seniorów i młodzieżowców!

AWF Katowice ze srebrnym medalem AMP w Badmintonie!

W miniony weekend w Bieruniu odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Broniąca tytułu Akademickich Mistrzów Polski reprezentacja AWF Katowice tym razem musiała uznać wyższość Politechniki Gdańskiej, która w finale pokonała naszych studentów 4:3.

Pływacy zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski

W miniony weekend na pływalni Aqua w Lublinie rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na starcie stanęło 960 zawodników z 84 uczelni. Mistrzostwa zaczęły się od sporego osłabienia, gdyż z powodu choroby wycofać ze startów musiała się Paulina Peda. Jednak to nie przeszkodziło naszym pływakom w wygraniu klasyfikacji medalowej!