Sukcesy Marcina Szarpaka w Mistrzostwach Świata w pływaniu lodowym!

Podczas rozgrywanych we francuskim Samoëns Mistrzostwach Świata w pływaniu lodowym nasz student Marcin Szarpak wywalczył medale na 4 dystansach

Zimowa Uniwersjada - Lake Placid 2023

Wielkimi krokami zbliża się 31. Zimowa Uniwersjada w Lake Placid, która odbędzie się w dniach 12-22 stycznia 2023 roku. Wśród 55 osób powołanych na zawody w Stanach Zjednoczonych aż 35 osób studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a 15 z nich reprezentuje klub AZS AWF Katowice.

Mistrzostwa Świata w pływaniu - Melbourne 2022

Już jutro w Melbourne rozpoczną się 16. Mistrzostwa Świata w pływaniu (25m). Tym razem AWF Katowice reprezentują Kasia Wasick, Kuba Majerski oraz ich trenerzy - Jakub Karpiński i Robert Wilk.

Triumf pływaków AZS AWF Katowice w Mistrzostwach Polski

Dominacja to chyba za słabe słowo, żeby określić to co się działo w Bydgoszczy podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 69 medali – 35 w kategorii seniorów i 34 wśród młodzieżowców i zdecydowanie wygrali obie te klasyfikacje! Jest to nowy rekord w ilości medali zdobytych przez pływaków. W porównaniu do zeszłego roku pobity aż o 11 krążków!

Puchar Świata w Toronto i nowy Rekord Polski Kasi Wasick!

W ubiegły weekend w Toronto odbyły się drugie zawody z cyklu pływackiego Pucharu Świata. Wśród zawodników ze ścisłej międzynarodowej czołówki znalazła się trójka reprezentantów Polski - w tym nasza zawodniczka Kasia Wasick.

23.08.2022

Mistrzostwa Europejskie - Monachium 2022

W dniach 11-21 sierpnia w Monachium odbywały się Mistrzostwa Europejskie, w których skład wchodziły zmagania w 10 dyscyplinach sportowych. Podczas lekkoatletycznego championatu Starego Kontynentu AZS AWF Katowice reprezentowało 6 zawodników oraz 4 trenerów, natomiast w kajakarstwie jedyną reprezentantką naszego klubu była Justyna Iskrzycka.

18.08.2022

Mistrzostwa Europy w pływaniu Rzym 2022

Trzydziestoosobowa Reprezentacja Polski powróciła z pływackich mistrzostw Europy z dwoma medalami. Oba medale zdobyli zawodnicy i studenci AWF Katowice – Katarzyna Wasick i Jakub Majerski.

11.08.2022

Zapowiedź: Mistrzostwa Europy Rzym 2022

W Rzymie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w pływaniu na długim basenie. Po udanym czempionacie globu, który w czerwcu odbył się w Budapeszcie, biało-czerwoni chcą podtrzymać dobrą passę we Włoszech.