23.08.2022

Mistrzostwa Europejskie - Monachium 2022

W dniach 11-21 sierpnia w Monachium odbywały się Mistrzostwa Europejskie, w których skład wchodziły zmagania w 10 dyscyplinach sportowych. Podczas lekkoatletycznego championatu Starego Kontynentu AZS AWF Katowice reprezentowało 6 zawodników oraz 4 trenerów, natomiast w kajakarstwie jedyną reprezentantką naszego klubu była Justyna Iskrzycka.

18.08.2022

Mistrzostwa Europy w pływaniu Rzym 2022

Trzydziestoosobowa Reprezentacja Polski powróciła z pływackich mistrzostw Europy z dwoma medalami. Oba medale zdobyli zawodnicy i studenci AWF Katowice – Katarzyna Wasick i Jakub Majerski.

11.08.2022

Zapowiedź: Mistrzostwa Europy Rzym 2022

W Rzymie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w pływaniu na długim basenie. Po udanym czempionacie globu, który w czerwcu odbył się w Budapeszcie, biało-czerwoni chcą podtrzymać dobrą passę we Włoszech.

09.08.2022

Zapowiedź: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Monachium 2022

Już 15 sierpnia w Monachium rozpoczynają się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Zawody tej rangi wracają na Olympiastadion w stolicy Bawarii po 20 latach.

13.06.2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej

W rozgrywanych na śląsku Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej mężczyzn reprezentacja AWF Katowice po zaciętej walce z Uniwersytetem Warszawskim (29:28) wywalczyła 5 miejsce.

13.06.2022

98. PZLA Mistrzostwa Polski

W dniach 9-11 czerwca w Suwałkach odbyły się 98. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy reprezentujący AZS AWF Katowice podczas mistrzostw kraju wywalczyli łącznie 10 medali (1-5-4), co dało im 8. miejsce w klasyfikacji medalowej, a wywalczone punkty pozwoliły na zajęcie 2. miejsca wśród wszystkich startujących klubów.

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej

W dniach 23-24 maja w Opolu rozgrywany był półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn. Reprezentacja AWF Katowice zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zapewniła sobie pewny awans do ogólnopolskiego finału! Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom sekcji.

Polish Open 2022 Łódź

Tegoroczny weekend majowy pływacy AZS AWF Katowice spędzili w Łódzkiej Zatoce Sportu, gdzie przez 4 dni walczyli o kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe: Uniwersjadę w Chengdu (27.06-3.07.2022r.), Mistrzostwa Świata w Budapeszcie ( 18-25.06.2022r.) oraz Mistrzostwa Europy w Rzymie (11-17.08.2022r.). 22 osobowa reprezentacja Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zwyciężając klasyfikację medalową całych zawodów zdobywając przy tym aż 16