Aktualności
Konkurs POP Science – zgłoś osoby popularyzujące naukę
Do 27 maja można zgłaszać propozycje kandydatur do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2024.
Sukces Studenckiego Koła Naukowego "FizjoAcademy"
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego "FizjoAcademy" otrzymali I wyróżnienie na I Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych i Doktorantów w Ustroniu 9-10maj 2024.
Czy trening kontrastowy jest przyszłością treningów piłkarskich?
W świecie sportu bezustannie poszukiwane są skuteczne metody poprawy wydajności. Jedną z takich metod jest kompleksowy trening kontrastowy (Complex Contrast Training - CCT), który polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń siłowych wraz z eksplozywnymi o odmiennym obciążeniu zewnętrznym i tempie ruchu.
Czy ruch chroni mózg przed stresem?
Na te i wiele innych pytań w materiale Katarzyny Staszak w Gazecie Wyborczej odpowiada dr hab. n. med. i n. o zdr. Marta Nowacka-Chmielewska, Profesor w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej oraz Kierownik Laboratorium Badań Molekularnych w Instytucie Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice.
Rola treningu interwałowego wspomaganego suplementacją w walce z nadwagą i otyłością
Czy wiesz, że HIIT to hit?!
I Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów pt.: "Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców"
Serdecznie zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu naukowym — I Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów pod tytułem "Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”. Zgodnie z wcześniejszym komunikatem Konferencja odbędzie się w terminie 9-10 maja 2024 roku
Nowatorskie sposoby leczenia blizn
W świetle rosnącego zainteresowania skutecznymi metodami leczenia blizn, nowe badanie rzuca światło na potencjalne korzyści płynące z zastosowania suchego igłowania i akupunktury blizn na potrzeby fizjoterapii.
Efektywna regeneracja zawodników MMA: potencjał suchego igłowania
Badania nad terapią suchego igłowania (dry needling - DN) w kontekście medycyny sportowej ewoluują, przynosząc nowe dowody na jej skuteczność. Terapia ta, mająca na celu łagodzenie bólu i poprawę funkcjonowania mięśni dotkniętych punktami spustowymi, znajduje zastosowanie wśród sportowców uprawiających różne dyscypliny, w tym mieszane sztuki walki (MMA).