Program Erasmus +

03.12.2020 Student

Drodzy Studenci,

Zapraszamy do dodatkowej rekrutacji na wyjazdy w ramach Programu Erasmus +.

Każdy z Państwa może wziąć udział w wyjeździe na studia bądź zrealizować płatną, zagraniczną praktykę studencką, jak również absolwencką.

Wyjazdy na studia

Kiedy: semestr letni 2020/2021

Na jak długo: 1 semestr (4 - 5 miesięcy)

Gdzie: między innymi Lizbona, Teneryfa, Majorka, Budapeszt, Madryt, Porto, Bukareszt, Sardynia

Finansowanie: od 450 do 600 euro miesięcznie, w zależności od kategorii kraju

Wymagania: ukończony pierwszy rok studiów

Termin rekrutacji upływa 13 grudnia 2020 roku.

Zagraniczne wyjazdy w ramach programu Erasmus + poza studiowaniem w nowym środowisku są niepowtarzalną przygodą dając możliwość rozwijania swoich umiejętności, gwarantują międzynarodowe doświadczenie oraz pozwalają zawierać relacje, które pozostają często na całe życie.

Wyjazdy na praktyki

Kiedy: okres od maja do października

Na jak długo: minimalny czas to 60 lub dla niektórych ofert 90 dni

Gdzie: między innymi Grecja, Portugalia, Hiszpania, Cypr

Finansowanie: do 600 euro/miesiąc z programu Erasmus + oraz dodatkowe finansowanie od pracodawcy od 200 do 500 euro miesięcznie.

Rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym, a jej ewentualny termin uzależniony jest od wybranego okresu realizacji praktyki.

Jak wyjechać: za pośrednictwem biura organizującego wyjazd (np. Algoos, Jobtrust, Animafest) zagwarantowane wyżywienie, zakwaterowanie, niektóre oferty zapewniają również przelot) bądź wyjazd na własną rękę do wybranego przez siebie miejsca.

Portale internetowe pomocne przy  wyszukiwaniu potencjalnych miejsc odbywania praktyk:

1. a) http://erasmusintern.org/ - portal umożliwia także poszukiwanie przez studenta praktyki dostosowanej do jego oczekiwań.

1. b) „JOE+” – the Job Offer Exchange platform
    Jest to inicjatywa sieci LEO-NET, które były beneficjentami zakończonego już programu Leonardo da Vinci, a który jest kontynuowany jako program Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Więcej informacji – bezpośrednio na stronie JOE+ https://leonet.joeplus.org/en/

2. c) http://www.praxisnetwork.eu/- może służyć jako wsparcie w poszukiwaniu przez studentów miejsc odbywania praktyk zagranicznych w Portugalii.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: praktyki oraz studia

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące wyjazdu, zapraszamy do kontaktu z Biurem Erasmus+ drogą e-mailową: international@awf.katowice.pl

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z wyjątkowej sytuacji epidemicznej w jakiej jesteśmy i ewentualne anulowanie zgłoszenia nie będzie miało dla Państwa negatywnych konsekwencji. Liczymy jednak, że do wiosny wszyscy uporamy się z pandemią i realizacja wyjazdów będzie możliwa i w 100% bezpieczna.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Erasmus +