Studenci AWF Katowice po raz kolejny wybrali swoich ulubionych wykładowców – Gala Kukucjusze 2024 za nami

25.04.2024 Aktualności Student

25 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Lechosława Deca w Szkole Mistrzów, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Gala Kukucjuszy. Była to nie tylko okazja do uhonorowania wybitnych nauczycieli Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, ale także moment, w którym społeczność studencka wyraziła swoje uznanie i wdzięczność wobec tych, którzy kształtują ich naukową drogę. Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach.

if-20240425_48638.jpg

Studenci AWF Katowice znaleźli szczególny sposób na docenienie swoich nauczycieli akademickich i stał się on ich tradycją. W tym roku po raz kolejny z radością i zaangażowaniem przystąpili do wyboru ulubionych wykładowców, oddając swoje głosy w siedmiu prestiżowych kategoriach. Oprócz samego tytułu wyróżnieni otrzymali pamiątkowy dyplom, statuetkę i drobny upominek.

Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach.

W kategorii Gen Belfra zwyciężył dr Krzysztof Skalik - pasja, wiedza, doświadczenie oraz chęci okraszone miłością do tworzenia, to właśnie cechy, które określają wyjątkowość człowieka. Nauczanie z pasją to przekazywanie i świadczenie samym sobą. Postawa, która inspiruje i motywuje do rozwoju.

Tegoroczną zdobywczynią Złotego Serca jest dr Barbara Hall - wyrozumiałość i wielkoduszność, ale także umiejętność wskazywania drogi młodemu człowiekowi i okazywanie wsparcia, które zostaje w pamięci absolwentów na lata - za to dziękowali studenci!

Wykładowca Roku - dr Krzysztof Cieślikowski, - Jego wykłady zapadają głęboko w pamięć słuchaczy. Czas nagle przyspiesza w jego obecności. Umiejętność wypowiedzi i zainteresowanie młodym człowiekiem to cechy prawdziwego retora, które są doceniane przez studentów - tym cechuje się tegoroczny zwycięzca.

if-20240425_48825.jpg

W wachlarzu kategorii jest także Żelazna Ręka - tu wygrał dr Gerard Kosmala - konsekwencja, brak tolerancji bylejakości, a jednoczesne bycie wzorem do naśladowania.

Żywioł AWF to nie tylko energia i zapał, to także miłość do sportu i dbałość o zdrowie. Wykładowca, który zachęca do aktywności fizycznej, jest dla studentów prawdziwym źródłem inspiracji i motorem napędowym do działania - w tej kategorii uhonorowano mgr. Krzysztofa Traczyka.

Gala Kukucjuszy to także wybór Najlepszego Dziekanatu - tu triumfował po raz kolejny Dziekanat Wydziału Wychowania Fizycznego.

Czy kategorii Przyjaciel Samorządu studenci wybrali dr. Ryszarda Grzywocza.

Na deser pokaz talentów

Gala była wyjątkową okazją do zaprezentowania nie tylko sportowych talentów studentów Szkoły Mistrzów. Zaproszeni goście i zwycięzcy z grona wykładowców mogli podziwiać umiejętności muzyczne, aktorskie oraz taneczne, a przy tym ogromną kreatywność, jaką wykazali się studenci, przygotowując całe wydarzenie!

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania!

if-20240425_48654.jpg