17.05.2021

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: "Osoby z niepełnosprawnością w sporcie – teoria i praktyka"

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Polski Komitet Paraolimpijski zapraszają w dniach 20-21 maja 2021 roku na IV Międzynarodową Konferencję Naukową Osoby z niepełnosprawnością w sporcie – teoria i praktyka Patronat honorowy JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Prof. dr hab. Grzegorz Juras

17.05.2021

Mistrzostwa Europy w pływaniu Budapeszt 2021

Od dzisiaj do niedzieli (23.05.2021) w Budapeszcie odbywać się będą Mistrzostwa Europy w pływaniu. Ta długo oczekiwana impreza będzie ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskich dla polskich pływaków.

10.05.2021

I turniej esportowy na AWF Katowice w CS:GO rozstrzygnięty!

W l turnieju AWF Katowice zwyciężył team Wybrzeże Klatki Schodowej, w finałowym starciu pokonali 2:0 Tumulców

07.05.2021

Już dziś początek fazy pucharowej w I Turnieju Esportowym AWF Katowice

Cześć Esportowcy! Faza grupowa zakończona Półfinałowe pary prezentują się następująco; Wybrzeże klatki schodowej Mongolscy przemytnicy rzeżuchy Tumulce Wirless brains Więcej informacji na @e-sport ring Mecze półfinałowe oraz finał do obejrzenia na https://twitch.tv/esportring

04.05.2021

WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli na szkolenia dla nauczycieli

Ruszamy z programem „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W marcu przedstawiliśmy szczegóły programu, w kwietniu rozpoczynamy jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, pomożemy uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Dziś, 8 kwietnia rozpoczynamy rejestrację na szkolenia.

93 Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców

AZS AWF Katowice z dorobkiem 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów oraz pierwsze w klasyfikacji medalowej młodzieżowców zdobywając 23 medale: 8 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych. W punktacji drużynowej zarówno seniorów, jak i młodzieżowców AZS AWF Katowice zajął drugie miejsce.

World Athletics Relays Silesia 21 - podsumowanie

W dniach 2-3 maja 2021 na Stadionie Śląskim odbyła się 5 edycja Mistrzostw Świata Sztafet czyli World Athletics Relays. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, w 2019 roku zawody organizowała Japonia. W 2021 roku sztafetowe Mistrzostwa Świata pierwszy raz odbyły się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

04.05.2021

Już dziś początek turnieju esportowego - oglądaj na żywo na Twitchu

Cześć Esportowcy! Już dziś startuje I turniej AWF Katowice w CS:GO pod patronatem Jego Magnificencji Rektora AWF Katowice. Możecie śledzić zmagania studentów AWF Katowice na żywo.