Siła AWF Katowice — IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa za nami!

Od 15 do 17 marca w kampusie AWF Katowice odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: Nowoczesne strategie wspomagania zdrowia, sprawności i treningu sportowego. Uczestnicy wzięli udział między innymi w trzech niezależnie certyfikowanych szkoleniach, a chętni, prowadzący badania naukowe przedstawili wyniki szerokiej publiczności podczas sesji posterowej. Odbyło się 20 wykładów, które poprowadzili najlepsi eksperci-praktycy klasy światowej.

19.03.2024

Trwają zapisy na XV edycję Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i Miasto Katowice zapraszają na XV edycję cyklicznego biegowego święta.

21.02.2024

Przedstawiciele wszystkich uczelni Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki 2024 w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Od 20 do 22 lutego 2024 roku, w ramach Dnia Nauki Polskiej w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024, odbywać się będzie wizyta przedstawicielek i przedstawicieli Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki w Parlamencie Europejskim.

Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

25.04.2024

Studenci AWF Katowice po raz kolejny wybrali swoich ulubionych wykładowców – Gala Kukucjusze 2024 za nami

25 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Lechosława Deca w Szkole Mistrzów, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Gala Kukucjuszy. Była to nie tylko okazja do uhonorowania wybitnych nauczycieli Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, ale także moment, w którym społeczność studencka wyraziła swoje uznanie i wdzięczność wobec tych, którzy kształtują ich naukową drogę. Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach.

25.04.2024

FameLab – konkurs dla młodych naukowców i doktorantów

W ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 Uniwersytet Śląski zorganizuje polską edycję konkursu FameLab, skierowaną do doktorantów oraz młodych naukowców (do 35. roku życia). Nabór zgłoszeń potrwa do 15 maja 2024 r.

Czy trening kontrastowy jest przyszłością treningów piłkarskich?

W świecie sportu bezustannie poszukiwane są skuteczne metody poprawy wydajności. Jedną z takich metod jest kompleksowy trening kontrastowy (Complex Contrast Training - CCT), który polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń siłowych wraz z eksplozywnymi o odmiennym obciążeniu zewnętrznym i tempie ruchu.

Zawody dla szkół ponadpodstawowych „Ratuj i biegaj”

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej edycji zawodów sportowych pn. „Biegaj i Ratuj", których organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.