Aktualności

Filtruj wiadomości
08.08.2023

11 medali zawodników z AWF Katowice na Uniwersjadzie w Chengdu

Uniwersjada w chińskim Chengdu dobiegła końca. W wydarzeniu rywalizowało ponad sto reprezentacji krajów z całego świata. Polaków było blisko dwustu, w tym 18 studentów AWF Katowice. Biało-czerwoni wrócili do Polski z 43 medalami: 15 złotych , 16 srebrnych i 12 brązowych. Poprzedni rekord na uniwersjadzie wynosił 30 medali, teraz został pobity o 13 krążków.

01.08.2022

Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 dobiegły końca

W sobotę po dwóch tygodniach sportowych zmagań, oficjalnie zakończyły się European Universities Gamesopens, których gospodarzem była Politechnika Łódzka, AZS Politechniki Łódzkiej i Miasto Łódź.

23.05.2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim

U podnóża Tatr w trzydniowych zmaganiach rywalizowało ze sobą 200 kolarzy środowiska akademickiego z całej Polski. Jak co roku zarówno indywidualnie, jak i ze startu wspólnego rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim.

17.05.2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym

W dniach 6-8 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym naszą uczelnię reprezentowało 5 zawodniczek oraz 6 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 3 medale (złoty medal - Martyna Wystemp, srebrny - Nikolas Stylianou, brązowy medal - Agata Latocha) GRATULUJEMY

16.05.2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego był organizatorem tegorocznych zmagań studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim (WKF). Zawody odbyły się w dniach 7-8 maja w Warszawie. Naszą Uczelnię reprezentowali studenci - Eliza Gaweł i Mikołaj Dobrzyński, którzy zdobyli brązowe medale. Serdeczne gratulacje!!!

11.05.2022

Finały AMP w Piłce Siatkowej Kobiet

Wielkie brawa dla drużyny naszych siatkarek, które w tegorocznych AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Finał zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zostały Mistrzem Polski w klasyfikacji uczelni sportowych!

25.04.2022

AMP w Unihokeju

W miniony weekend w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

11.04.2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie

W ubiegły weekend w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie. Po raz pierwszy w historii reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach może poszczycić się zwycięstwem w klasyfikacji generalnej w tej dyscyplinie sportu. Ponadto nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju powędrowały do reprezentantów AWF Katowice – Kornelii Marczak oraz Wiktora Treckiego.