Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie

W ubiegły weekend w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie. Po raz pierwszy w historii reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach może poszczycić się zwycięstwem w klasyfikacji generalnej w tej dyscyplinie sportu. Ponadto nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju powędrowały do reprezentantów AWF Katowice – Kornelii Marczak oraz Wiktora Treckiego.

W śniegu i błocie wykręcili 5 medali w ramach AMŚ

W niedzielne południe (3 kwietnia) w gronie bez mała 300 rowerzystów stanęła na starcie nasza uczelniana reprezentacja kolarska. (studenci: Aleksandra Pięta, Rafał Loranc, Maciej Pindel, Michał Neumann, Michał Caputa oraz dr Grzegorz Mikrut).

Akademickie Mistrzostwa Polki - Strzelectwo Sportowe

W zakończonych 3 kwietnia 2022 w Bydgoszczy zawodach w Strzelectwie Sportowym jedyna nasza reprezentantka – studentka Wioletta Pawluczek po raz kolejny wywalczyła złoty medal w konkurencji 25m pistolet sportowy 30+30 strzałów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2022

W miniony weekend w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki reprezentowała pokaźna, bo aż 31 osobowa grupa pływaków wraz z trenerami - Michałem Skórą oraz Jakubem Karpińskim. Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom zwyciężając w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących uczelni oraz w rywalizacji kobiet i mężczyzn wśród uczelni wychowania fizycznego. Łącznie #teamAWFKatowice przywiózł z Łodz

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2022

W miniony weekend w Pile odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Katowicki AWF reprezentowało 12 zawodników, którzy łącznie zdobili 10 medali co ostatecznie dało im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznych zawodów. W zawodach wzięło udział 250 zawodników reprezentujących 47 uczelni.

Gala Sportu Akademickiego

Wielu wybitnych zawodników, w tym medalistów, a nawet mistrzów olimpijskich, spotkało się na Gali Sportu Akademickiego, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Gdańsku. Gospodarzem spotkania w Europejskim Centrum Solidarności był AZS Gdańsk, który w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania.

XI Gala Śląskiego Sportu Akademickiego

W dniu 12 października 2021 w Auli Głównej Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, odbyła się XI Gala Śląskiego Sportu Akademickiego (relacja z Gali na Facebooku). Na Gali Uczelnię reprezentowali: Pełnomocnik Rektora ds. sportu akademickiego dr Dorota Szade i Dyrektor KS AZS AWF Katowice dr Krzysztof Nowak.

Legitymacje ISIC

Od października br można przedłużać lub wyrabiać nowe legitymacje ISIC AZS. Koszt najniższego wariantu ubezpieczenia (wartość ubezpieczenia 6500zł) to kwota 50zł, kolejne to 95zł (wartość ubezpieczenia 25000zł) i 1050zł (wartość ubezpieczenia 65000zł)