Aktualności

Filtruj wiadomości
26.06.2021

AWF Katowice akademickim mistrzem Polski w szermierce

Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce, które odbyły się w Poznaniu. W zawodach udział wzięli przedstawiciele trzydziestu sześciu uczelni.

17.06.2021

AMP w pływaniu zdominowane przez AWF Katowice

Pływaczki i pływacy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Dwudniowa impreza zakończyła się w sobotę w Lublinie.

16.06.2021

Zwycięstwo AWF Katowice w AMP w piłce ręcznej kobiet

Turniej odbył się w trzech miastach na Śląsku – Katowicach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich.

11.06.2021

Drużyna AWF Katowice wygrała AMP w piłce nożnej kobiet

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet, które odbyły się w Szczecinie. W finale katowiczanki zremisowały z ubiegłorocznym mistrzem – Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu – 0:0, ale lepiej egzekwowały rzuty karne.

07.06.2021

AMP w Piłce Siatkowej Kobiet

Wielkie brawa dla drużyny naszych siatkarek, która w tegorocznych AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Finał zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w klasyfikacji uczelni sportowych!!!

07.06.2021

Sukcesy naszych reprezentantów w AMŚl w tenisie

Mistrzynią Akademicką Śląska w roku 2021 została Magdalena Zajda (AZS AWF Katowice), która pokonała wszystkie swoje rywalki, a w finale pokonała Katarzynę Pykę (GWSH Katowice) po prawie dwu godzinnej walce - 6/3 2/6 12/10. Wśród tenisistów nasz pracownik dr Wojciech Olsza (AZS AWF Katowice), wywalczył w pięknym stylu, trzecie miejsce, co uznano za niespodziankę i duży sukces. Gratulujemy !

04.06.2021

AMP w Strzelectwie Sportowym i Karate WKF

W zakończonych zawodach Akademickich Mistrzostw Polski 2020/2021 nieliczna grupa zawodników – studentów, godnie reprezentowała naszą Uczelnię i wywalczyła odpowiednio; Złoty medal Wioletta Pawluczek - w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów (Strzelectwo sportowe) Srebrny medal – Mikołaj Dobrzyński – kata indywidualne (Karate) Brązowy medal – Eliza Gaweł - kata indywidualne i piąte miejsce w kumite indywidualne (Karate) Serdecznie dziękujemy i gratulujemy studentom

04.03.2021

AWF Katowice najlepsza w AMP w narciarstwie alpejskim

W zakończonych 3 marca Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie w Zakopanem nasza uczelnia zdobyło 6 medali w klasyfikacji indywidualnej.