30.12.2020

AWF Katowice największym beneficjentem II edycji programu „Narodowej Reprezentacji Akademickiej”

Minister Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do realizacji II edycji projektu pn. „Narodowa Reprezentacja Akademicka” na rok 2021. Projekt umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Do II edycji projektu zakwalifikowano 38 uczelni.

Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu 2020

Tegoroczna Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu odbyła się w formule online. Jak co roku prezydent miasta Katowice przyznał nagrody wyróżniającym się katowickim sportowcom, drużynom, działaczom oraz trenerom. Wśród laureatów nie mogło oczywiście zabraknąć naszych studentów, zawodników i trenerów.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE z nowym terminem i… przedrostkiem

Kończący się powoli rok dał się nam wszystkim mocno we znaki. Nawet zbliżające się święta Bożego Narodzenia zapowiadają się inaczej niż dotychczas. Dystans społeczny stał się naszą niechcianą codziennością. Oddaliliśmy się od siebie, ale nauka sprawi, że znowu będziemy blisko! Zapraszamy kolejny Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, który odbędzie się od 29 do 31 maja 2021 roku. Nie będzie to jednak 5. ŚFN, a „Za pięć 5-ty ŚFN”.

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu wiele zdrowia, radości i ciepłej rodzinnej atmosfery. Zaś zbliżający się Nowy Rok niech pozwoli Państwu urzeczywistniać plany i odnosić sukcesy na niwie zawodowej i prywatnej.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W dniach 16-20.12.2020r. w Olsztynie odbyły się MP w pływaniu, na których zawodnicy AZS AWF Katowice odnieśli znaczne sukcesy.

17.12.2020

V Seminarium Naukowe aktywność fizyczna a sprawność funkcjonalna w kontekście zrównoważonego rozwoju

W imieniu Komitetu Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego zapraszam na V Seminarium Naukowe poświęcone aktywności fizycznej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) w kontekście zrównoważonego rozwoju. Założeniem Seminarium jest stworzenie wieloaspektowej platformy prezentacji najnowszych wyników prac badawczych i naukowych związanych z szeroko rozumianą dziedziną nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Spotkanie będzie również okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy jak i poglądów prezentowanych przez

Gala Sportu Akademickiego 2020

Gala Sportu Akademickiego odbywa się jesienią każdego roku i jest podsumowaniem działań AZS w ciągu roku akademickiego. Choć obostrzenia znacząco wpłynęły na sport akademicki, udało się m.in. przeprowadzić cały cykl Akademickich Mistrzostw Polski, czyli jednego z najważniejszych zadań AZS.

Rusza IV edycja programu „Legia Akademicka” w roku akademickim 2020/2021

Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. Program jest realizowany od 2017 roku, a obecnie koordynuje go Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Na program składa się szkolenie teoretyczne realizowane w trakcie studiów.