Czy trening kontrastowy jest przyszłością treningów piłkarskich?

W świecie sportu bezustannie poszukiwane są skuteczne metody poprawy wydajności. Jedną z takich metod jest kompleksowy trening kontrastowy (Complex Contrast Training - CCT), który polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń siłowych wraz z eksplozywnymi o odmiennym obciążeniu zewnętrznym i tempie ruchu.

Zawody dla szkół ponadpodstawowych „Ratuj i biegaj”

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej edycji zawodów sportowych pn. „Biegaj i Ratuj", których organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

AWF Katowice w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w sporcie

AWF Katowice to miejsce, gdzie pod okiem specjalistów uczelni do najważniejszych imprez sportowych przygotowują się pływacy studenci i zawodnicy AZS AWF Katowice. Aby sprostać rosnącym wymaganiom na światowych arenach i liczyć się w stawce walczących o najwyższe trofea, Szkoła Mistrzów poszukuje nowoczesnych rozwiązań technicznych i sposobów na udoskonalenie i doszlifowanie wypracowanych przez lata metod treningowych.

Śląskie Złapiesz swój rytm

Województwo śląskie to jeden z najbardziej zróżnicowanych i atrakcyjnie położonych regionów w Polsce. Kiedyś kojarzone z węglem i ciężkim przemysłem, dziś z przyrodą, atrakcjami turystycznymi, dobrymi warunkami do życia, dostępnością ośrodków sportowych i kulturalnych.

Czy ruch chroni mózg przed stresem?

Na te i wiele innych pytań w materiale Katarzyny Staszak w Gazecie Wyborczej odpowiada dr hab. n. med. i n. o zdr. Marta Nowacka-Chmielewska, Profesor w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej oraz Kierownik Laboratorium Badań Molekularnych w Instytucie Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice.

Godziny rektorskie w dniu 23 kwietnia 2024 roku

Szanowni Państwo, w związku z wyborami do Senatu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, ogłaszam godziny rektorskie dla studentów Akademii w dniu 23 kwietnia 2024 roku w godzinach 11:30-16:00. Aulę im. Lechosława Deca w powyższym dniu wyłączam z zajęć od godziny 10:00 do 16:00.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce

W dniach 15-17 w Opolu odbyły się Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce mężczyzn. Nasi zawodnicy wywalczyli wysokie 3. miejsce co dało im kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału AMP, który odbędzie się w dniach 30.05-02.06 w Gdyni.

Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki

11 kwietnia 2024 roku odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Podróżniczego im. Jerzego Kukuczki. Festiwal został uroczyście otwarty przez prorektora ds. dydaktyki i studentów, profesora Rajmunda Tomika oraz prodziekana ds. kierunku Turystyka i Rekreacja, dr Aleksandrę Vierek. Pani prodziekan wprowadziła także zaproszonych na wydarzenie uczniów szkół średnich w temat rekrutacji na studia na AWF Katowice.