18.01.2024

Zakończenie prac badawczych projektu realizowanego przez Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice

Zakończyły się prace badawcze realizowane przez Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice i Zespół do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia (ZB/2) w ramach projektu pt. ,,Innowacyjność usługi Accessmedica w obszarze nowatorskich metod diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - technologie poprawiające jakość życia" - kierownik projektu: dr hab. Anna Zwierzchowska, prof. AWF Katowice, kwota finansowania: 146.300,00 PLN powiększona o podatek VAT w wysokości 33.649,00 PLN.

15.12.2023

Kolejne aktywności w ramach realizacji projektu „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”

W dniu 04.12.2023 r. odbyły się kolejne badania w ramach realizacji projektu „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”. Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory odwiedził Szkołę Podstawową nr 20 im. Marii Konopnickiej w Rudzie Śląskiej. W ramach spotkania przeprowadzono badania układu oddechowego oraz składu ciała i jakości

Znamy laureatów Śląskiej Nagrody Naukowej 2023

W sobotni wieczór 10.12 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, na zakończenie drugiego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki wręczono tegoroczne Śląskie Nagrody Naukowe. Akademia Wychowania Fizycznego może poszczycić się laureatami w dwu kategoriach

Seminarium Naukowe "Regeneracja w pracy managera"

Pierwsze seminarium naukowe „Regeneracja w pracy menedżera”, zorganizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, reprezentowaną przez Katedrę Zarządzania Sportem i Turystyką, Studenckie Koło Naukowe Manager Przyszłości „Be Active” oraz Fundację Misja Regeneracja już za nami.

III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice

III edycja Festiwalu Studenckich Kół Naukowych w Akademii Wychowania Fizycznego właśnie dobiegła końca. Ten rok był wyjątkowy! Podczas całodniowego wydarzenia mieliśmy okazję poznać reprezentacje 19 prężnie działających Studenckich Kół Naukowych (w tym ośmiu kół z Wydziału WF, czterech z Wydziału Fizjoterapii, sześciu z Wydziału Zarządzania oraz jedno Międzyuczelniane SKN).

17.11.2023

Nowy projekt realizowany przez Zespół do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice

„Innowacyjność usługi Accessmedica w obszarze nowatorskich metod diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - „technologie poprawiające jakość życia” to projekt realizowany przez pracowników Zespołu do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice pod kierownictwem dr hab. Anny Zwierzchowskiej, prof. AWF Katowice we współpracy z Accessmedica Sp. z o.o. Sp. k.

III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która odbędzie się 20 listopada 2023 roku. Po dwóch poprzednich edycjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się wielkim sukcesem, ponownie otwieramy nasze drzwi dla wszystkich entuzjastów nauki, pasji i innowacji.

30.10.2023

Projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”

Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory realizujący projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” nawiązał współpracę z firmą Airly. Umożliwiła ona monitorowanie pomiarów jakości powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uzyskane dane pozwolą na zwiększenie świadomości społeczności GZM oraz realizację projektu.