EuroScience Open Forum 2024

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF 2024), która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a jej gospodarzem będą Katowice, uhonorowane w roku 2024 tytułem Europejskiego Miasta Nauki.

XV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki za nami!

O godzinie 9.00 wystartował bieg główny, XV PKO Półmaraton Katowicki, w którym uczestniczyło 674 zawodników. O godzinie 12.00 wystartował bieg na 10 km - Sklep Biegacza, w którym uczestniczyło 241 zawodników, a o 12.10 wystartował bieg na 5 km – Suunto, w którym wzięło udział 440 zawodników.

22. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Starości "

Podczas Tygodnia Starości w Mieście Nauki wspólnie poszukamy „eliksiru młodości”, pozwalającego zatrzymać lub przynajmniej spowolnić proces starzenia się. Będziemy mówić nie tylko o tym, jak zachować zdrowie na długie lata, ale przyjrzymy się również zagadnieniom związanym z depresją i seksualnością starszego wieku.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku

W dniach 24-26 maja na stadionie przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 1200 zawodników z 95 uczelni - w tym 17 reprezentantów Team AWF Katowice.

21. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Latania"

Lotnictwo dla jednych jest pasją życia, dla innych sposobem na życie, a jeszcze innych niespełnionym marzeniem związanym z byciem pilotem, stewardessą czy też mechanikiem lotniczym. Niezalenie od tego, któremu z powyższych podejść hołdujemy, lotnictwo jako gałąź przemysłu ma duże znaczenie dla obronności państwa, transportu pasażerskiego i towarowego, jest istotną dziedziną badań naukowych, czy też coraz popularniejszą formą rekreacji.

70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

W sobotę 18 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wśród 21-osobowej reprezentacji AZS AWF Katowice znalazło się również 11 studentów naszej uczelni.

Zakończyliśmy pierwszą historyczną edycję AZS University Swimming Cup!

Zakończyliśmy pierwszą historyczną edycję AZS University Swimming Cup! Za nami 4 rundy zmagań w Akademickim Pucharze Polski w pływaniu, podczas których nasi studenci dzielnie reprezentowali #TeamAWFKatowice na pływalniach w Lublinie, Warszawie oraz Łodzi.

20. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Pieniądza"

Pieniądz od zawsze znajduje się w centrum zainteresowania finansów i finansistów. Nie jest on jednak wyłącznie kategorią ekonomiczną, ale też przedmiotem zainteresowania innych dziedzin nauki, np. psychologii, bo często wiążą się z nim przecież różnorodne emocje.