18.07.2022

Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca

Krajowa Reprezentacja Doktorantów ogłasza nabór do programu „Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca" realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego" w 2022 roku.

18.07.2022

Katowice oficjalnie Europejskim Miastem Nauki 2024

Ceremonię nadania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 otworzyła Marija Gabriel – europejska komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Po niej na scenie przemawiali championi ESOF2022: Ferry Breedveld oraz Corinne Hofman. Oboje rozmawiali o pomyślnym odmłodzeniu i zróżnicowaniu wizerunku nauki w ramach projektu. Wskazywali też na budowanie międzynarodowych przyjaźni i chwalili inspirujące spotkania, które odbyły się w ramach konferencji ESOF.

13.07.2022

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki w AWF Katowice

Dziś w AWF Katowice odbyła się wizyta Ministra Edukacji i Nauki, Pana Przemysława Czarnka.

12.07.2022

26-30 czerwca - Katowice gospodarzem 11. Światowego Forum Miejskiego (WUF 11)

Wydarzenie organizowane pod egidą ONZ-Habitat po raz pierwszy zawitało do Europy Środkowo- Wschodniej. To zaszczyt i duma dla Polski i Katowiczan by gościć największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast.

Zapowiedź lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Oregonie

Po trzech latach przerwy do lekkoatletycznego kalendarza wracają Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Eugene w amerykańskim stanie Oregon. W kadrze liczącej czterdziestu pięciu zawodników znalazło się czterech reprezentantów AZS AWF Katowice, a wśród dwudziestosiedmioosobowego sztabu szkoleniowego powołanych zostało dwóch trenerów naszego klubu.

07.07.2022

Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Śląskim Związkiem Piłki Nożnej a AWF Katowice

Miło nam poinformować o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Śląskim Związkiem Piłki Nożnej a Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W ramach zawartego porozumienia AWF Katowice zostaje oficjalnym partnerem Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Śląskiej Akademii Piłkarskiej (ŚAP).

05.07.2022

Dr hab. Michał Krzysztofik laureatem stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 wybitnym młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom. Przez 3 lata będą oni otrzymywali wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie. Laureaci zostali wyłonieni przez ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów Minister Edukacji i Nauki przeznaczy blisko 42 mln zł.

Konferencja naukowa Euroscience Open Forum (ESOF) 2022

W ramach organizacji EuroScience Open Forum 2022 (ESOF), którego tegorocznym gospodarzem jest holenderska Lejda, 15 lipca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja towarzysząca ESOF 2022. Wydarzenie to jest uroczystą inauguracją przyjęcia przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.