7. Śląski Festiwal Nauki: rusza nabór uzupełniający

Uruchomiliśmy nabór uzupełniający do programu siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – propozycje aktywności popularyzujących naukę i sztukę można przesyłać do środy 26 kwietnia. Nabór określiliśmy jako „uzupełniający”, ponieważ chcemy Was prosić o wzmocnienie konkretnych elementów programu festiwalowego.

Szkolny tydzień profilaktyki "Być szczęśliwym - trzeba się nauczyć

W ostatni tydzień marca w Zespole Szkół nr 3 w Żorach odbył się Tydzień Profilaktyki pod hasłem "Być szczęśliwym trzeba się nauczyć". Przez cały tydzień uczniom towarzyszyły uczniom różnego rodzaju warsztaty i

11.04.2023

Konferencja szkoleniowa - Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmiany w przepisach

31 marca 2023 roku, punktualnie o godzinie 10.00 w murach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyła się konferencja szkoleniowa, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmiany w przepisach, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką dr Grzegorz Mikrut.

Życzenia Świąteczne

Szanowni Współpracownicy! Drodzy Studenci! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przyjmijcie, proszę najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam Zdrowia, wiry i miłości! I nadziei! Niech energia wiosny udzieli się nam wszystkim na Święta i zostanie na długo. A ten czas świąteczny niech będzie okazją do zadumy i refleksji, a także do wielu radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki

30 marca 2023 odbył się Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki. Wydarzenie te, organizowane co roku przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja przyciąga miłośników szerokorozumianego podróżowania. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu gościliśmy w murach naszej uczelni również uczniów szkół średnich z Siemianowic Śląskich i Rudy Śląskiej. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonali dr. hab. Rajmund Tomik – prorektor ds. dy

Turniej e-gamingowy CS:GO 2vs2

Drodzy Studenci! Mamy dla Was super okazję żeby sprawdzić swoich sił w CS:GO. Jako uczelnia podjęliśmy się roli gospodarza turnieju esportowego w CS:GO 2vs2 odbywającego się z okazji Biegu Erasmusa. Eliminacje naszego turnieju startują już 11 kwietnia o 17:00, a finał będzie rozgrywany na LIVE dzień później, o godzinie 15:00.

30.03.2023

Szczoteczki nie zabieraj, dostaniesz na miejscu

W centrum miasta witają nas mury historycznego gmachu. Dla bezpieczeństwa wyższe od tradycyjnego ogrodzenia. Z każdej strony połyskuje w słońcu drut kolczasty. Wieżyczki, strażnice, olbrzymia brama i ponad nią mała tabliczka. Areszt Śledczy w Katowicach. Wpierw formalności, bo nikt przypadkowy tu nie trafia. Kontrola każdego ma gwarantować bezpieczeństwo.

30.03.2023

Konferencja Szkoleniowa "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - ZMIANY OBOWIĄZUJACYCH PRZEPISÓW"

Szanowni Państwo Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi problemami do dyskusji. Wierzymy, że przyjęta szeroka formuła tematyczna wydarzenia wyjaśni zmiany, które w roku 2022 nastąpiły w prawie o ruchu drogowym, systemie punktowym obejmującym kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego oraz Kodeksie wykroczeń i Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.