03.12.2022

Zaczynamy 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Już dziś zaczynamy 6. Śląski Festiwal Nauki Katowice. Co roku na program festiwalu składają się setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona jest na sześć stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne.

Turniej siatkarski o Puchar Rektorów AWF Katowice i ŚUM

W dniu 26 listopada 2022 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbył się turniej siatkarski o Puchar Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do turnieju przystąpiły następujące uczelnie wyższe z województwa Śląskiego:

Spotkanie z przedstawicielami szkół partnerskich

W dniu 30 listopad br. w AWF Katowice odbyło się spotkanie z przedstawicielami zaprzyjaźnionych szkół średnich z województwa Śląskiego. Spotkanie poprowadził Prorektor ds. promocji i sportu dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF. Celem spotkania było przybliżenie oferty kształcenia AWF Katowice. Przedstawiciele wydziałów – dr Krystyna Kwaśna, dr Wiesław Garbaciak oraz dr Wojciech Chudy, zaprezentowali ofertę kszta

Podpisano umowę pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a AWF Katowice

W dniu 16 listopada 2022 roku przy okazji I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Work-Life Balance we współczesnym świecie”, została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Dzień Otwarty Kierunku Zarządzanie

W ramach realizacji porozumienia o współpracy, Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką gościł potencjalnych studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach - uczniów szkół średnich z Wodzisławia Śląskiego oraz Jastrzębia - Zdroju, zainteresowanych bliższym zapoznaniem się z ofertą kształcenia, kierunkami i możliwościami rozwoju, jakie oferuje Akademia

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia - podsumowanie

W dniach 16-18 listopada br. w Katowicach odbył się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia, który jest wspólną inicjatywą uczelni wchodzących w skład Konsorcjum Akademickiego Katowice - Miasto Nauki. Wydarzenie odbyło się formule hybrydowej – stacjonarnie w Katowicach oraz online i było poświęcone jakości kształcenia.

Spotkanie z KIF. Twój samorząd dla Ciebie. Spotkanie z fizjoterapeutami

Krajowa Izba Fizjoterapeutów serdecznie zaprasza wszystkich fizjoterapeutów z województwa śląskiego na spotkanie z Prezesem KRF dr. Tomaszem Dybkiem oraz przedstawicielami samorządu.

Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze - Szlachetna paczka 2022

Kochani Darczyńcy Miło nam poinformować, że kontynuujemy nasze wsparcie dla Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny organizujemy się żeby pomagać. Ta fantastyczna inicjatywa od wielu lat łączy naszą społeczność akademicką, aby dzielić się dobrem z tymi, którzy tego dobra najbardziej potrzebują.