03.12.2022

Zaczynamy 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Już dziś zaczynamy 6. Śląski Festiwal Nauki Katowice. Co roku na program festiwalu składają się setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona jest na sześć stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne.

Turniej siatkarski o Puchar Rektorów AWF Katowice i ŚUM

W dniu 26 listopada 2022 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbył się turniej siatkarski o Puchar Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do turnieju przystąpiły następujące uczelnie wyższe z województwa Śląskiego:

Spotkanie z przedstawicielami szkół partnerskich

W dniu 30 listopad br. w AWF Katowice odbyło się spotkanie z przedstawicielami zaprzyjaźnionych szkół średnich z województwa Śląskiego. Spotkanie poprowadził Prorektor ds. promocji i sportu dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF. Celem spotkania było przybliżenie oferty kształcenia AWF Katowice. Przedstawiciele wydziałów – dr Krystyna Kwaśna, dr Wiesław Garbaciak oraz dr Wojciech Chudy, zaprezentowali ofertę kszta

Podpisano umowę pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a AWF Katowice

W dniu 16 listopada 2022 roku przy okazji I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Work-Life Balance we współczesnym świecie”, została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Dzień Otwarty Kierunku Zarządzanie

W ramach realizacji porozumienia o współpracy, Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką gościł potencjalnych studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach - uczniów szkół średnich z Wodzisławia Śląskiego oraz Jastrzębia - Zdroju, zainteresowanych bliższym zapoznaniem się z ofertą kształcenia, kierunkami i możliwościami rozwoju, jakie oferuje Akademia

Eliza Gaweł laureatką konkursu o naukowe stypendium doktoranckie

Miło jest nam poinformować, iż nasza studentka I roku Szkoły Doktorskiej mgr Eliza Gaweł, której opiekunem naukowym jest dr hab. Anna Zwierzchowska, prof. AWF Katowice, została laureatką prestiżowego konkursu o naukowe stypendium doktoranckie "PhDo" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia - podsumowanie

W dniach 16-18 listopada br. w Katowicach odbył się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia, który jest wspólną inicjatywą uczelni wchodzących w skład Konsorcjum Akademickiego Katowice - Miasto Nauki. Wydarzenie odbyło się formule hybrydowej – stacjonarnie w Katowicach oraz online i było poświęcone jakości kształcenia.

Spotkanie z KIF. Twój samorząd dla Ciebie. Spotkanie z fizjoterapeutami

Krajowa Izba Fizjoterapeutów serdecznie zaprasza wszystkich fizjoterapeutów z województwa śląskiego na spotkanie z Prezesem KRF dr. Tomaszem Dybkiem oraz przedstawicielami samorządu.