02.09.2022

Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w Mieście Nauki Katowice

Jednym z kluczowych wydarzeń minionego roku akademickiego było przyznanie Katowicom, tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. To prestiżowe wyróżnienie nadawane przez stowarzyszenie EuroScience po raz pierwszy trafia do polskiego miasta akademickiego. Uwieńczone sukcesem starania są efektem wspólnego wysiłku miasta Katowice oraz środowiska akademickiego uczelni publicznych mających siedziby w stolicy regionu.

26.08.2022

Program stypendiów dla studentów - kandydatów na żołnierzy w 2022r.

W 2022 r. uruchamia się pilotażowy program stypendiów adresowany dla studentów-kandydatów na żołnierzy zawodowych, którzy rozpoczną w roku akademickim 2022/2023 naukę w ramach jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia oraz bezpośrednio po ich ukończeniu będą kontynuować kształcenie na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia i po ich ukończeniu w czasie zgodnym z programem realizowanych studiów uzyskają tytuł magistra (równorzędny).

Antonii Piechniczek laureatem Lux ex Silesia - Światło ze Śląska

Antoni Piechniczek - Doktor Honoris Causa AWF Katowice, jeden z najwybitniejszych polskich trenerów piłki nożnej, wieloletni pracownik i wykładowca AWF Katowice, selekcjoner piłkarskiej Reprezentacji Polski został laureatem nagrody Lux ex Silesia – Światło ze Śląska. Jak powiedział metropolita Wiktor Skworc: Sportowe osiągnięcia, jak również dobra opinia i szlachetne życie to podstawy do nadania tytułu Lux ex Silesia Antoniemu Piechniczkowi.

16.08.2022

II tura rekrutacji na studia

Szanowni Państwo, informujemy, iż na niżej wymienione kierunki studiów zostanie uruchomiona dodatkowa rekrutacja

09.08.2022

Zmarł prof. Władysław Nasiłowski

Z głębokim żalem informujemy o śmierci prof. Władysława Nasiłowskiego, ojca Dyrektor Finansowej AWF Katowice, wybitnego lekarza, nestora śląskiej medycyny i jednej z najwybitniejszych postaci polskiej medycyny sądowej.

02.08.2022

Nagroda POP Science 2022: wystartował nabór zgłoszeń!

Do 15 września można zgłaszać propozycje nominacji do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę.

01.08.2022

Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 dobiegły końca

W sobotę po dwóch tygodniach sportowych zmagań, oficjalnie zakończyły się European Universities Gamesopens, których gospodarzem była Politechnika Łódzka, AZS Politechniki Łódzkiej i Miasto Łódź.

25.07.2022

Podsumowanie Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce - Oregon 2022

Zakończyły się 18. Mistrzostwa Świata w Oregonie, które w tym roku rozgrywane były w Eugene w amerykańskim stanie Oregon. Na championacie globu klub AZS AWF Katowice reprezentowało łącznie 4 zawodników oraz dwóch trenerów.