Konferencja naukowa "Osoby z niepełnosprawnością w sporcie – teoria i praktyka"

Przed nami V edycja konferencji „Osoby z niepełnosprawnością w sporcie — teoria i praktyka”. Tematem przewodnim spotkania, które odbędzie się 25-27 maja 2023 r. w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach — Katowice, ul. Mikołowska 72a będzie „Profesjonalizacja sportu osób z niepełnosprawnościami, a optymalizacja treningu sportowego w aspekcie zdrowia parasportowców”.

11.04.2023

Naukowcy AWF Katowice pod kierunkiem dr. Wacława Adamczyka publikują zaskakujące wyniki eksperymentu dotyczącego leczenia bólu.

Najnowszy tekst zespołu naukowców AWF Katowice pod przewodnictwem dr. Wacława Adamczyka został właśnie opublikowany w The Journal of Pain dzięki realizacji grantu badawczego #Opus19 w naszej uczelni. Eksperyment SPLIT study zrealizowany z ogromnym

06.04.2023

Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów "Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców” Termin 11-12 maj 2023 r. Miejsce: Brenna, Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Świerkami” Ul. Bukowa 86, 43-438 Brenna

06.04.2023

Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów

Cel konferencji: stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji osiągnięć naukowych studentów i doktorantów w dziedzinie kultury fizycznej i zdrowia.

Konferencja Naukowa „Study – Work – Life Balance we współczesnym świecie”

W piątek 17 marca 2023 roku w Auli im. Lechosława Deca odbyła się Konferencja Naukowa „Study – Work – Life Balance we współczesnym świecie” zorganizowana Katedrę Bezpieczeństwa AWF Katowice oraz Uniwersyteckie Centrum Kreatywnego Obywatelstwa Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie patronatem honorowym objął JM Rektor AWF Katowice prof. dr hab. Grzegorz Juras.

Konferencja Naukowa STUDY-WORK-LIFE BALANCE we współczesnym świecie

Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka oraz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kreatywnego Obywatelstwa Uniwersytetu Śląskiego dr Wiktor Widera zapraszają na KONFERENCJĘ NAUKOWĄ STUDY-WORK-LIFE BALANCE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE przy współudziale Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego

08.03.2023

Profesor AWF Katowice, dr hab. Bogdan Bacik współautorem artykułu w prestiżowym czasopiśmie Science.

Odkrycie naukowców z Polski (AWF Katowice) i Wielkiej Brytanii (University of Bath) dowodzi, że grupy ludzi, mijających się w pozornie nieuporządkowany sposób, mają skłonność do spontanicznego tworzenia pasów ruchu. Kształt tych pasów zależy od warunków, w jakich znajduje się grupa oraz celów, do których dąży. Zatem po pasach innego kształtu poruszać się będą na przykład grupy pieszych na pasach, zmierzające w przeciwnych kierunkach, a po innych grupy osób wchodzących i wychodzących z budynków.

19.02.2023

Dzień Nauki Polskiej w Europejskim Mieście Nauki

W rocznicę urodzin polskiego astronoma Mikołaja Kopernika obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto zostało ustanowione w 2020 roku przez Sejm RP. Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki po raz drugi włącza się w te obchody, aby docenić wysiłki i osiągnięcia naukowców, a także wszystkich pracowników, którzy przyczyniają się do poszerzania naszej wiedzy.