7. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Sztucznej Inteligencji"

29.01.2024 EMNK2024

Dzięki algorytmom sztuczna inteligencja potrafi analizować dane, rozpoznawać wzorce, podejmować decyzje i nawet komunikować się w sposób zbliżony do naszego. To fascynujące pole badawcze, które otwiera drzwi do niezliczonych możliwości. Przyłącz się do nas, aby odkryć, jak sztuczna inteligencja kształtuje nasz świat.

Tydzień Sztucznej Inteligencji będzie obfitował w wydarzenia, które pozwolą wam zagłębić się w tę fascynującą dziedzinę. Dzięki prelekcjom, warsztatom i panelom dyskusyjnym poznacie najnowsze osiągnięcia.

Propozycja wybranych wydarzeń:

1. Interaktywna konferencja o etyce sztucznej inteligencji i jej wpływie na społeczeństwo;
  2. Przenikamy w świat widzenia maszyn, badając zdolność sztucznej inteligencji do analizy obrazów i rozpoznawania wzorców – wykłady;
  3. Językowe Labirynty, czyli kreatywne zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem języka naturalnego;
  4. Warsztaty dla młodzieży z projektowania i programowania robotów;
  5. Otwarte drzwi w Instytucie Technologii Innowacyjnych EMAG – zwiedzanie laboratorium;
  6. Cyberbezpieczeństwo dla przedsiębiorców i dorosłych – wykłady i warsztaty o zapobieganiu zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

Kurator tygodnia

dr hab. Jan Kozak, prof. UE  kierownik Katedry Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, lider grupy badawczej w Łukasiewicz – EMAG oraz dyrektor konsorcjum Cyber Science, a przede wszystkim znany ekspert, który od wielu lat prowadzi badania w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Aktywnie uczestniczy w różnych projektach, zarówno akademickich, jak i przemysłowych. Swoją pasją zachęca młodych ludzi do podjęcia aktywności naukowych, inspirując do poznawania i eksplorowania tej dyscypliny.

Harmonogram tygodnia