4 medale dla AWF Katowice w AMP we wspinaczce sportowej

W dniach 21-24 marca 2024 roku w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. W zawodach wystartowało 349 zawodniczek i zawodników z 49 uczelni. Naszą uczelnię reprezentowały dwie zawodniczki - Bianka Janecka i Zuzanna Mientus, które ze stolicy województwa lubelskiego przywiozły 4 medale!

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia

W dniach od 18 do 20 października odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia. To już II edycja wydarzenia, które gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.

08.08.2023

11 medali zawodników z AWF Katowice na Uniwersjadzie w Chengdu

Uniwersjada w chińskim Chengdu dobiegła końca. W wydarzeniu rywalizowało ponad sto reprezentacji krajów z całego świata. Polaków było blisko dwustu, w tym 18 studentów AWF Katowice. Biało-czerwoni wrócili do Polski z 43 medalami: 15 złotych , 16 srebrnych i 12 brązowych. Poprzedni rekord na uniwersjadzie wynosił 30 medali, teraz został pobity o 13 krążków.

01.08.2022

Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 dobiegły końca

W sobotę po dwóch tygodniach sportowych zmagań, oficjalnie zakończyły się European Universities Gamesopens, których gospodarzem była Politechnika Łódzka, AZS Politechniki Łódzkiej i Miasto Łódź.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim

U podnóża Tatr w trzydniowych zmaganiach rywalizowało ze sobą 200 kolarzy środowiska akademickiego z całej Polski. Jak co roku zarówno indywidualnie, jak i ze startu wspólnego rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym

W dniach 6-8 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym naszą uczelnię reprezentowało 5 zawodniczek oraz 6 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 3 medale (złoty medal - Martyna Wystemp, srebrny - Nikolas Stylianou, brązowy medal - Agata Latocha) GRATULUJEMY

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego był organizatorem tegorocznych zmagań studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim (WKF). Zawody odbyły się w dniach 7-8 maja w Warszawie. Naszą Uczelnię reprezentowali studenci - Eliza Gaweł i Mikołaj Dobrzyński, którzy zdobyli brązowe medale. Serdeczne gratulacje!!!

Finały AMP w Piłce Siatkowej Kobiet

Wielkie brawa dla drużyny naszych siatkarek, które w tegorocznych AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Finał zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zostały Mistrzem Polski w klasyfikacji uczelni sportowych!