04.05.2021

World Athletics Relays Silesia 21 - podsumowanie

W dniach 2-3 maja 2021 na Stadionie Śląskim odbyła się 5 edycja Mistrzostw Świata Sztafet czyli World Athletics Relays. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, w 2019 roku zawody organizowała Japonia. W 2021 roku sztafetowe Mistrzostwa Świata pierwszy raz odbyły się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

World Athletics Relays Silesia 21

Już w najbliższy weekend na Stadionie Śląskim odbędą się Mistrzostwa Świata Sztafet - World Athletics Relays. Jest to impreza organizowana pod egidą World Athletics (dawny IAAF) od 2014 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, w 2019 roku zawody organizowała Japonia.

Polskie szpadzistki zajęły pierwsze miejsce podczas Pucharu Świata w Kazaniu

W trakcie dwudniowych zmagań, Polki rozpoczęły od zwycięstwa nad Kanadyjkami 45:25 w 1/8 finału. W ćwierćfinale uporały się z Węgierkami 36:31, w półfinale wygrały z wyprzedzającymi je bezpośrednio w światowym rankingu Rosjankami 34:24 a w finale zmierzyły się z Koreą Południową i pokonały ją 45:24.

36. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2021

36. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce już za nami. Reprezentacja Polski zajęła 9 miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe medale.

AWF Katowice najlepsza w AMP w narciarstwie alpejskim

W zakończonych 3 marca Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie w Zakopanem nasza uczelnia zdobyło 6 medali w klasyfikacji indywidualnej.

22.02.2021

65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2021

Fantastyczny weekend zafundowali nam nasi lekkoatleci, którzy zdominowali Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy AZS AWF Katowice wywalczyli 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale, zajmując 1 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz przyczyniając się w znacznym stopniu do uplasowania się woj. Śląskiego na szczycie klasyfikacji województw.

22.02.2021

Oficjalna współpraca pomiędzy AWF Katowice i Stadionem Śląskim

Po latach wspólnych przedsięwzięć, oficjalna współpraca pomiędzy Stadionem Śląskim a AWF Katowice stała się faktem. Stadion Śląski reprezentował Prezes Jan Widera, natomiast AWF Katowice - JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras.

08.01.2021

AWF Katowice nawiązała współpracę z informatyczną firmą ProTrainUp

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach nawiązała współpracę z informatyczną firmą ProTrainUp. Jesteśmy pierwszą uczelnią wyższa w Polsce, która zdecydowała się podjąć współpracę z firmą ProTrainUp w obszarze dydaktycznym.