W dniu 12 października 2021 w Auli Głównej Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, odbyła się XI Gala Śląskiego Sportu Akademickiego (relacja z Gali na Facebooku). Na Gali Uczelnię reprezentowali: Pełnomocnik Rektora ds. sportu akademickiego dr Dorota Szade i Dyrektor KS AZS AWF Katowice dr Krzysztof Nowak.

Legitymacje ISIC

Od października br można przedłużać lub wyrabiać nowe legitymacje ISIC AZS. Koszt najniższego wariantu ubezpieczenia (wartość ubezpieczenia 6500zł) to kwota 50zł, kolejne to 95zł (wartość ubezpieczenia 25000zł) i 1050zł (wartość ubezpieczenia 65000zł)

26.06.2021

AWF Katowice akademickim mistrzem Polski w szermierce

Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce, które odbyły się w Poznaniu. W zawodach udział wzięli przedstawiciele trzydziestu sześciu uczelni.

17.06.2021

AMP w pływaniu zdominowane przez AWF Katowice

Pływaczki i pływacy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Dwudniowa impreza zakończyła się w sobotę w Lublinie.

16.06.2021

Zwycięstwo AWF Katowice w AMP w piłce ręcznej kobiet

Turniej odbył się w trzech miastach na Śląsku – Katowicach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich.

11.06.2021

Drużyna AWF Katowice wygrała AMP w piłce nożnej kobiet

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet, które odbyły się w Szczecinie. W finale katowiczanki zremisowały z ubiegłorocznym mistrzem – Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu – 0:0, ale lepiej egzekwowały rzuty karne.

07.06.2021

AMP w Piłce Siatkowej Kobiet

Wielkie brawa dla drużyny naszych siatkarek, która w tegorocznych AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Finał zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w klasyfikacji uczelni sportowych!!!

07.06.2021

Sukcesy naszych reprezentantów w AMŚl w tenisie

Mistrzynią Akademicką Śląska w roku 2021 została Magdalena Zajda (AZS AWF Katowice), która pokonała wszystkie swoje rywalki, a w finale pokonała Katarzynę Pykę (GWSH Katowice) po prawie dwu godzinnej walce - 6/3 2/6 12/10. Wśród tenisistów nasz pracownik dr Wojciech Olsza (AZS AWF Katowice), wywalczył w pięknym stylu, trzecie miejsce, co uznano za niespodziankę i duży sukces. Gratulujemy !