Konferencja "Krajobraz Audytu w Nauce i Praktyce - oczekiwania - perspektywy - realia" - podsumowanie

04.04.2024 Aktualności

W dniach 02.04.2024 r.  i  03.04.2024 r. w gmachu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, w ramach obchodów ,, Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024" odbyła się konferencja "Krajobraz Audytu w Nauce i Praktyce - oczekiwania - perspektywy - realia", której gospodarzem był JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras.

Patronat ww. wydarzenia objęli:

Ministerstwo Finansów, Śląski Związek Gmin i Powiatów, IIA Polska, SAWS, Urząd Miasta Katowice, Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024.
Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego konferencji była dr inż. Elżbieta Paliga - członek Zarządu IIA Polska, która wraz z członkami komitetu Moniką Dziechciarz-Wnuk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Elżbietą Solską-Kuchciak z Urzędu Miasta Katowice oraz Grzegorz Palusem z Uniwersytetu Śląskiego czuwała nad organizacją i  jej przebiegiem.

Dzięki niezwykłym  i  interesującym wystąpieniom: dr hab. Rajmunda Tomika, prof. AWF Katowice, dr Grzegorza Mikruta AWF Katowice, dr Wojciecha Chudego AWF Katowice, przedstawicieli Ministerstwa Finansów Departamentu Efektywności Wydatków Publicznych (Wojciecha Ogiela, Marka Januszczyka, Wojciecha Jóźwickiego, Ewy Kłopotek, Anny Kołodziejczyk, Moniki Antolik, Małgorzaty Nowickiej), przedstawicieli ISACA Katowice (Adama Mizerskiego oraz Roberta Bigosa), dr hab. Dariusza Szosteka - Uniwersytet Śląski,  członków zarządu IIA Polska (Marcina Dublaszewskiego, dr Romany Kawiak-Ciołak, Iwony Boguckiej, dr Joanny Przybylskiej, Macieja Piołunowicza, Piotra Jaworskiego), dr Marcina Aptekorza - Śląski Uniwersytet Medyczny, Barbary Ciemały - biegły sądowy w zakresie m.in. audytów śledczych, Sabiny Śleziak - Śląski Urząd Wojewódzki, Anny Tałach - Urząd Marszałkowski wojew. Śląskiego, Bruno Żółtowskiego - Uniwersytet SWPS, Roberta Gołdeckiego - członka i Koordynatora Koła Branżowego IIA Polska, konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba uczestników. W ciągu dwóch dni w konferencji brało udział ponad 564 osoby, w tym stacjonarnie 238 osób.

Dziękujemy serdecznie za przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia!