Ruszył nabór nowych wniosków w ramach programów "Doskonała Nauka II" i "Społeczna odpowiedzialność nauki II"

06.05.2024 Aktualności

Ruszył nabór nowych wniosków w ramach programu "Doskonała Nauka II"

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski).

Program składa się z dwóch modułów:

• „Wsparcie konferencji naukowych”
  • „Wsparcie monografii naukowych”

Okres realizacji wynosi maksymalnie 24 miesiące

Termin składania wniosków: 6 maja 2024 r. od godziny 8.00 - 7 czerwca 2024 r. do godziny 16.00.

Szczegółowe informacje dotyczące anboru i składania wniosków znajduje się pod poniższym linkiem:

Nabór nowych wniosków w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II"

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa.

Program składa się z modułów:

• „Popularyzacja nauki”– w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:
    1. popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki,
    2. organizacji przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu,
    3. organizacji przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej,
    4. popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym;
  • „Wsparcie dla bibliotek naukowych”– w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na utrzymaniu zasobów bibliotecznych o istotnym w skali kraju znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa, ich opracowywaniu i udostępnianiu w postaci elektronicznej.

Okres realizacji wynosi maksymalnie 24 miesiące

Termin składania wniosków: 13 maja 2024 r. od godz. 8:00 - 14 czerwca 2024 r. do godziny 16:00.