Aktualności

Studenci AWF Katowice z kwalifikacjami na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

07.05.2024 Sport

Z ogromną przyjemnością pragniemy przedstawić pierwszych pięciu studentów-sportowców AWF Katowice, którzy uzyskali kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Na chwilę obecną w IO wystartują studenci reprezentujący dwie dyscypliny sportowe - pływanie oraz szermierkę.

Katarzyna Wasick - nasza najlepsza polska sprinterka wywalczyła swoją kwalifikację już podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Poznaniu, gdzie z czasem 24.21 wywalczyła kolejne już mistrzostwo kraju na dystansie 50m stylem dowolnym. Podczas Mistrzostw Świata w Doha Kasia wraz z koleżankami z reprezentacji Polski wywalczyła kwalifikację sztafetową na dystansie 4x100m stylem dowolnym. Dla Kasi będą to już jej 5. Igrzyska Olimpijskie!

Jakub Majerski - brązowy medalista Mistrzostw Świata w Doha już niejednokrotnie pływał poniżej minimum kwalifikacyjnego na swoim koronnym dystansie 100m stylem motylkowym. Dodatkowo Kuba był również ważnym ogniwem podczas wypełniania sztafetowych kwalifikacji na dystansach 4x100m stylem zmiennym mężczyzn oraz 4x100m stylem zmiennym MIX. Dla Kuby będą to drugie Igrzyska Olimpijskie z jego udziałem.

Martyna Swatowska-Wenglarczyk - nasza mistrzyni świata w szpadzie wywalczyła kwalifikację indywidualną oraz kwalifikację do turnieju drużynowego w szpadzie kobiet. Miniony oraz aktualny sezon są bardzo owocne dla naszej doktorantki, która w ostatnich kilkunastu miesiącach wywalczyła drużynowe Mistrzostwo Świata, srebrny medal Igrzysk Europejskich oraz brązowy medal Pucharu Świata w Nankinie!

Paulina Peda - nasza olimpijka z Tokio oraz medalistka ubiegłorocznej Uniwersjady w Chengdu wywalczyła kwalifikację olimpijską do sztafety 4x100m stylem zmiennym, w której popłynie styelm motylkowym.

Zuzanna Famulok - najmłodsza z naszych reprezentantek na swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich wystartuje w sztafecie 4x100m stylem dowolnym kobiet. Swoją kwalifikację przypieczętowała Mistrzostwem Polski na dystansie 100m stylem dowolnym podczas kwietniowych Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie.

Mamy nadzieję, że już niedługo reprezentacja AWF Katowice na najważniejszą imprezę czterolecia powiększy się o kolejne nazwiska!