Zmarł dr Ronald Mehlich

27.12.2023 Doktorant

klepsydra dr Ronald Mehlich

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że przeżywszy 54 lata odszedł wieloletni pracownik naszej uczelni dr Ronald Mehlich. Na co dzień związany był z Katedrą Sportów Indywidualnych.

Był czołowym płotkarzem lat dziewięćdziesiątych. Trzy razy wywalczył złoty medal mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Sztuki tej dokonał w 1994, 1994 oraz 1997 roku. Dwukrotnie zostawał halowym mistrzem Polski na dystansie 60 metrów przez płotki dystansując rywali w 1997 oraz 1998 roku.

Wielokrotny reprezentant Polski w imprezach międzynarodowych. Startował na uniwersjadzie (Buffalo 1993, Fukuoka 1995, Katania 1997), halowych mistrzostwach świata (Barcelona 1992, Paryż 1997), mistrzostwach Europy (Budapeszt 1998) oraz mistrzostwach świata (Ateny 1997). Najlepszą lokatę w startach międzynarodowych wywalczył w 1998 roku zajmując ósme miejsce podczas halowych mistrzostw Europy w Walencji.

Rekordy życiowe doprowadził do poziomu 7.61 w hali oraz 13.44 na stadionie.

Po zakończeniu kariery sportowej dzielił się swoją wiedzą i zdobytymi w praktyce doświadczeniami z pracownikami i studentami AWF Katowice, a także szkoląc adeptów lekkoatletyki w klubach sportowych Katowic i Strzelec Opolskich – swojego rodzinnego miasta.

Cześć Jego pamięci.

Msza żałobna wraz z pogrzebem odbędzie się w dniu 29.12.2023r. o godz. 13:00 w Kościele pw. Św. Joachima i Anny w Dziewkowicach

Rodzina zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy pragną wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych o wpłatę środków przeznaczonych na zakup kwiatów na pomoc Michałowi Kostonowi.