Aktualności
Projekt „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”
Zapraszamy studentki i studentów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich do udziału w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministra Nauki, którego obsługę zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) (Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027).
Kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia 2024
Już 18 czerwca 2024 zapraszamy na kurs przygotowawczy do testów sprawnościowych w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach! Na kursie dowiecie się, jak wyglądają oraz co jeszcze należałoby poprawić, aby jak najlepiej przygotować się do testów na poszczególnych kierunkach!
Konkurs POP Science – zgłoś osoby popularyzujące naukę
Do 27 maja można zgłaszać propozycje kandydatur do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2024.
Iwona Krupa laureatką plebiscytu Komisji Sportu Kobiet PKOI
20 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom plebiscytu zorganizowanego przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Trenerka Roku 2023". Gala konkursu przypadła w 25. roku działalności komisji.
Sukces Studenckiego Koła Naukowego "FizjoAcademy"
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego "FizjoAcademy" otrzymali I wyróżnienie na I Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych i Doktorantów w Ustroniu 9-10maj 2024.
Rekrutacja na studia 2024/2025
Uwaga Kandydaci! 15 maja 2024 r. od godz. 12.00 uruchomiamy system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK)., a tym samym rozpoczynamy rekrutację na studia w roku akademickim 2024/2025 dla kandydatów na wszystkie kierunki studiów!
Czy trening kontrastowy jest przyszłością treningów piłkarskich?
W świecie sportu bezustannie poszukiwane są skuteczne metody poprawy wydajności. Jedną z takich metod jest kompleksowy trening kontrastowy (Complex Contrast Training - CCT), który polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń siłowych wraz z eksplozywnymi o odmiennym obciążeniu zewnętrznym i tempie ruchu.
Czy ruch chroni mózg przed stresem?
Na te i wiele innych pytań w materiale Katarzyny Staszak w Gazecie Wyborczej odpowiada dr hab. n. med. i n. o zdr. Marta Nowacka-Chmielewska, Profesor w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej oraz Kierownik Laboratorium Badań Molekularnych w Instytucie Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice.