III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice

III edycja Festiwalu Studenckich Kół Naukowych w Akademii Wychowania Fizycznego właśnie dobiegła końca. Ten rok był wyjątkowy! Podczas całodniowego wydarzenia mieliśmy okazję poznać reprezentacje 19 prężnie działających Studenckich Kół Naukowych (w tym ośmiu kół z Wydziału WF, czterech z Wydziału Fizjoterapii, sześciu z Wydziału Zarządzania oraz jedno Międzyuczelniane SKN).

17.11.2023

Nowy projekt realizowany przez Zespół do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice

„Innowacyjność usługi Accessmedica w obszarze nowatorskich metod diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - „technologie poprawiające jakość życia” to projekt realizowany przez pracowników Zespołu do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice pod kierownictwem dr hab. Anny Zwierzchowskiej, prof. AWF Katowice we współpracy z Accessmedica Sp. z o.o. Sp. k.

III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która odbędzie się 20 listopada 2023 roku. Po dwóch poprzednich edycjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się wielkim sukcesem, ponownie otwieramy nasze drzwi dla wszystkich entuzjastów nauki, pasji i innowacji.

30.10.2023

Projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”

Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory realizujący projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” nawiązał współpracę z firmą Airly. Umożliwiła ona monitorowanie pomiarów jakości powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uzyskane dane pozwolą na zwiększenie świadomości społeczności GZM oraz realizację projektu.

09.10.2023

Projekt "Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” to projekt edukacyjno-naukowy realizowany przez zespół pracowników AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) pod kierownictwem dr Marcina Sikory. Celem projektu jest określenie wpływu zanieczyszczeń powietrza na ryzyko występowania przewlekłych chorób płuc, niewydolności krążeniowo-oddechową i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Celem aplikacyjnym

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia

W dniach od 18 do 20 października odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia. To już II edycja wydarzenia, które gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.

07.08.2023

Walka z nietoperzami, budowanie wież, zbijanie puszek – AWF Katowice z sukcesami łączy technologię VR z fizjoterapią

Naukowcy AWF Katowice wzięli pod lupę nowoczesne technologie i z powodzeniem wykorzystują je w fizjoterapii. Popularne interaktywne gry video pomagają w powrocie do zdrowia pacjentów SPZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, przy współpracy z którym uczelnia prowadzi specjalny projekt badawczy – nabór chętnych wciąż trwa.

01.08.2023

Trwa druga tura rekrutacji na studia

Ruszyła druga tura rekrutacji na studia w AWF Katowice! Dołącz do naszej uczelni i rozpocznij nowy rozdział w swojej edukacji. Nie zwlekaj, aplikuj już teraz!