11.11.2023

Zapowiedź występów muzycznych Katopolis

Podczas widowiska naukowo-muzycznego inaugurującego obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024, które odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w katowickim Spodku, wystąpią sławni artyści!

10.11.2023

Seminarium Naukowe "Regeneracja w pracy managera"

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium Naukowym "Regeneracja w pracy managera", które odbędzie się 23 listopada o godzinie 9:30 (czwartek) w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, w Auli Centrum Badawczo Rozwojowego przy ul. Mikołowskiej 72a. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Zarządzania Sportem i Turystyką AWF Katowice, Studenckie Koło Naukowe Manager Przyszłości „Be Active”, przy wsparciu Kampanii Społecznej #MisjaRegeneracja.

10.11.2023

26.10.2023 r. odbyły się badania w ramach realizacji projektu „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”. Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory odwiedził Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

Podsumowanie rekrutacji na rok akademicki 2023/2024

Przedstawiamy wyniki rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w roku akademickim 2023/2024. Cieszy nas duże zainteresowanie naszymi kierunkami oraz wysoki poziom aplikujących kandydatów.

Porozumienie o współpracy z Międzynarodową Unią Biathlonu

Mamy zaszczyt poinformować, iż Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz International Biathlon Union rozpoczynają współpracę!

Dyplomy doktorskie 2023

27.10. 2023 w Auli im. Lechosława Deca w Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów doktorskich 2022/ 2023. Celebrację prowadził dr hab. Bogdan Bacik, prof. AWF. Obecni byli również prof. dr hab. Adam Maszczyk – Kierownik Szkoły Doktorskiej oraz prof. dr hab. Arkadiusz Stanula, Prorektor do spraw promocji i sportu.

Gala Sportu Akademickiego 2023

Wczoraj w Muzeum POLIN w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego, na której nagrodzono zawodników, trenerów oraz uczelnie za osiągnięcia w sezonie 2022/2023.

Narodowa Reprezentacja Akademicka - Edycja IV

Rozpoczynamy IV Edycję “Narodowej Reprezentacji Akademickiej”. W tym roku projektem zostało objętych 148 studentów-sportowców uczących się w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.