18.11.2022

Konferencja Naukowa „Work-Life Balance we współczesnym świecie" wielkim sukcesem

W dniu 16 listopada 2022 roku w auli Centrum Badawczo-Rozwojowe Fizjoterapii, Medycyny Sportowej i Kardiorehabilitacji odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Work-Life Balance we współczesnym świecie".

European College of Sport Science

W dniach 30 sierpnia - 2 września, nasi pracownicy i studenci wezmą udział w międzynarodowych, prestiżowych konferencjach nauk o sporcie. Prof. Aleksandra Żebrowska, dr hab. Anna Zwierzchowska prof. AWF Katowice, mgr Eliza Gaweł, Agata Latocha, Zuzanna Komarek przedstawią wyniki swoich badań na kongresie European College of Sport Science w Sewilli

28.07.2022

AWF Katowice z najwyższą kategorią naukową (A+) w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprowadziła nowe przepisy dotyczące prowadzonej co cztery lata ewaluacji uczelni i instytutów naukowych. W ewaluacji przyznawane są kategorie naukowe w poszczególnych dyscyplinach nauki. Od tych kategorii zależy m.in. możliwość prowadzenia studiów o profilu ogólnoakademickim i nadawania stopni naukowych, kwota subwencji, czyli pieniędzy, które jednostki naukowe otrzymują z budżetu państwa.

15.07.2022

Już dziś odbędzie się konferencja EuroScience Open Forum 2022 Katowice Regional Site

Jest to wydarzenie poprzedzające przyjęcie tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 przez stolicę województwa śląskiego i towarzyszy konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF) 2022, organizowanej przez Lejdę – Europejskie Miasto Nauki 2022 – w dniach 13–16 lipca.

Eksperyment naukowy na AWF Katowice

Prof. Tim Rogers z Uniwersytetu w Bath, który wraz z zespołem z Centre for Networks and Collective Behaviour opracowuje matematyczny model dynamiki strumieni pieszych. W grupie prof. Rogersa prowadzone są badania nad nową generacją modeli matematycznych opisujących kinematykę tłumu.

Śląska Nagroda Naukowa 2022

Nagroda przyznawana jest badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Nagroda może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu 2 lat poprzedzających rok przyznania nagrody.

VI Seminarium Naukowe AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA A SPRAWNOŚĆ FUNKCJONALNA

w imieniu Komitetu Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego zapraszam na VI Seminarium Naukowe poświęcone aktywności fizycznej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) w kontekście wyzwań współczesnej cywilizacji.

Nabór aktywności do programu 6. ŚFN przedłużony do 21 marca 2022 r.

Jeśli jeszcze nie nadesłaliście propozycji swojej aktywności popularyzującej naukę i sztukę do programu szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, to nic straconego – przedłużamy nabór o trzy tygodnie, a zatem aż do 21 marca.