Aktualności
Projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”
Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory realizujący projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” nawiązał współpracę z firmą Airly. Umożliwiła ona monitorowanie pomiarów jakości powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uzyskane dane pozwolą na zwiększenie świadomości społeczności GZM oraz realizację projektu.
Projekt "Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” to projekt edukacyjno-naukowy realizowany przez zespół pracowników AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) pod kierownictwem dr Marcina Sikory. Celem projektu jest określenie wpływu zanieczyszczeń powietrza na ryzyko występowania przewlekłych chorób płuc, niewydolności krążeniowo-oddechową i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Celem aplikacyjnym
Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia
W dniach od 18 do 20 października odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia. To już II edycja wydarzenia, które gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.
11 medali zawodników z AWF Katowice na Uniwersjadzie w Chengdu
Uniwersjada w chińskim Chengdu dobiegła końca. W wydarzeniu rywalizowało ponad sto reprezentacji krajów z całego świata. Polaków było blisko dwustu, w tym 18 studentów AWF Katowice. Biało-czerwoni wrócili do Polski z 43 medalami: 15 złotych , 16 srebrnych i 12 brązowych. Poprzedni rekord na uniwersjadzie wynosił 30 medali, teraz został pobity o 13 krążków.
Walka z nietoperzami, budowanie wież, zbijanie puszek – AWF Katowice z sukcesami łączy technologię VR z fizjoterapią
Naukowcy AWF Katowice wzięli pod lupę nowoczesne technologie i z powodzeniem wykorzystują je w fizjoterapii. Popularne interaktywne gry video pomagają w powrocie do zdrowia pacjentów SPZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, przy współpracy z którym uczelnia prowadzi specjalny projekt badawczy – nabór chętnych wciąż trwa.
Trwają badania w ramach projektu #MetropoliaNauki
W dniach 11-12.07.2023 r. odbyły się kolejne już badania w ramach realizacji projektu „„Miasto Katowice – przyjazna przestrzeń do aktywności fizycznej osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”.
Trwa nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2023
Już po raz kolejny w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa. Zachęcamy do zgłaszania siebie lub innych osób, które w szczególny i zauważalny sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki na arenie krajowej i
V edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Osoby z niepełnosprawnością w sporcie - teoria i praktyka za nami
W dniach 25-27 maja w naszej uczelni odbyła się V edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Osoby z niepełnosprawnością w sporcie - teoria i praktyka” pod honorowym patronatem JM Rektora prof. dr hab. Grzegorza Jurasa. W tym roku przewodni temat Konferencji to „Profesjonalizacja sportu osób z niepełnosprawnościami a optymalizacja treningu sportowego w aspekcie zdrowia parasportowców”. Do tego międzynarodowego wydarzenia zgłosiło się ponad 130 uczestników z 18 ośrodków badawczo rozwojowych,